Wuauclt.exe i wisptis.exe


(Miki13 1993) #1

Witam.

Niedawno miałem problem ze sterownikami dotyczącymi grafiki, coś tam kombinowałem, ale postanowiłem jednak zrobić format. Po formacie, czyli wczoraj wszystko działało dobrze, ale już dziś po włączeniu komputera, gdy chciałem np. zminimalizować counter strike'a i zmaksymalizować przeglądarkę - nie wyłączając cs'a - komputer zwalniał i to znacznie. Uruchomiłem menedżer zadań i mym oczom ukazały się dwa nieznane mi procesy "wuauclt.exe i wisptis.exe". Próbowałem je usunąć różnymi sposobami znalezionymi na forum tutaj, jednak procesy te są dosyć oporne. Dlatego też proszę o pomoc w usunięciu tych procesów, gdyż one znacznie zwalniają pracę mojego komputera.

Logi z OTL:

OTL.txt

Extras.txt

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.


(ybu) #2

Log wygląda na czysty (jest jednak obcięty).

Oba procesy są prawidłowe.

Prawdopodobnie w tym czasie zaczęły się ściągać aktualizacje automatyczne i stąd obciążenie (wuauclt.exe )

Masz włączone aktualizacje automatyczne (poprzez panel sterowania jak i włączoną usługę "Aktualizacje automatyczne" w panelu usług).

http://translate.google.pl/translate?hl ... 6prmd%3Dfd

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/pr ... %20xp.html


(Miki13 1993) #3

Hmm... Po przerwie spowodowanej wyjazdem aktualizacje minęły.. Jednak komputer włącza się dosyć powoli, a i prędkość jego działania nie jest zatrważająca. Jakieś pomysły? Sugestia? Mam wykonać skany jakimiś programami i wrzucić logi? Proszę o pomoc, gdyż problem ten naprawdę irytuje mnie.

Pozdrawiam.

-- Dodane 13.11.2010 (So) 13:26 --

Refresh? Jakaś pomoc?