Wundows Update: Błąd 80070422 -nie można wyszukać aktualizji

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam problem z klientem Windows Update. Mianowicie, gdy zaczyna wyszukiwać aktualizacje wyskakuje mi taki błąd:

beztytuubc6.jpg

Zgodnie z instrukcjami pomocy zrestartowałam usługę, ponieważ była uruchomiona. Tryb uruchamiania też był automatyczny, a w autostarcie usług (msconfig = ‘Usługi’) jest zaznaczona.

Jakieś pomysły?

Witam

Miałem podobny problem z aktualizacją ,przeskanowałem komputer najpierw “Ad-Aware SE Personal” poźniej “SUPERAntiSpyware Free Edition”

  1. Otwórz aplet Narzędzia administracyjne, klikając przycisk Start, klikając kolejno polecenia Panel sterowania, System i konserwacja, a następnie klikając polecenie Narzędzia administracyjne.

  2. Kliknij dwukrotnie ikonę Usługi. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy usługę Windows Update, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

  4. Na karcie Ogólne sprawdź, czy na liście Typ uruchomienia jest wybrana opcja Automatyczny.

  5. Sprawdź informację w polu Stan usługi, aby zobaczyć, czy usługa jest uruchomiona. Jeśli nie jest, kliknij przycisk Uruchom. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

Martin1984r , pisałam przecież, że pomoc od MS nie dla mnie, bo wszystko tak mam ;/

Sorry, chciałem za szybko pomóc…

Więc spróbuj tego:

  1. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie regsvr32 Wuaueng.dll, a następnie kliknij przycisk OK.

  2. Gdy pojawi się następujący komunikat, kliknij przycisk OK:

DllRegisterServer w Wuaueng.dll powiodła się.

I spróbuj update zrobić, jeśli pomogło to napisz…

Pozdrawiam

Dodane 28.01.2009 (Śr) 21:38

A drugi sposób moze być taki:

  1. Uruchoam wiersz polecen (cmd) jako adminstrator,

  2. wpisz polecenie: net user administrator /active:yes

Niestety nie pomaga :confused:

A MS życzy sobie 700zł za pomoc :expressionless:

Więc zrób tak, wejdź w Star i wpisz admin, następnie:

  1. wejdź w narzędzia administracje,

  2. później usługi,

  3. znajdź usługę Windows Update,

  4. wejdź właściwości usługi Windows Update i zakładce Ogólne ustaw Typ uruchomienia na Automatyczny (opóźnione uruchomienie) <—(tak jest u mnie) lub Automatyczne.

  5. Niżej w stanie usługi zrób Uruchom, następnie zastosuj.

6.Uruchom ponownie kompa i sprawdź czy działa update.

Zapomniałem dodać ze usługa Instalator modułów systemu Windows ma być ustawiony na Typ uruchomienia na Ręczny. (ten sam opis co wyżej tylko że inny typ uruchomienia)

To musi zadziałać nie ma innej opcji!

P.S to ile mi odpalisz z 700zł :wink:

Nie działa… Był restart PC i nic…

Kolegą są dwie przyczyny tego , błędu podałem Ci jak go rozwiązać, nawet microsoft tak podaje, więc coś musisz pieprzyć po drodze, bo innego wytłumaczenia nie ma!