Www.dobreprogramy.pl nie zawsze mi wyświetla

Witam mam następujący problem często w czasie przeglądania strony www.dobreprogramy.pl wyskakuje mi komunikat: “strona internetowa jest niedostępna”, ale jak kilka razy odświeżę albo otworzę w innej karcie przeglądarki to się wyświetli.

System: Win 7 Home Premium SP1

Przeglądarka: Chrom

Dziękuje za podpowiedzi.

Proponuję na początek wyczyścić historię i ciasteczka kolejno menu Narzędzia -> Wyczyść historię przeglądania i oczywiście przeczyścić dodatkowo CCleaner :smiley:

wyczyściłem wszystko ccleaner tez uruchomiłem zmieniałem adresy dns ale dalej to samo.

Odinstaluj przeglądarkę razem z wtyczkami, javą i flashem i co tam jeszcze z niej korzysta. Następnie zainstaluj najnowsze wersje tych programów. Głównie jave i flash

Zainstalowałem na nowo chrom Flash już jest w Chromie i na nowo wgrałem jave Version 6 Update 31. Na innych przeglądarkach też czasem nie można znaleźć DP.

Może masz problemy z łączem? :slight_smile:

Z jakiego internetu korzystasz?

To może być też infekcja, zeskanuj sobie antymalware malwarebytes, kaspersky virus removal, i dr.Web, jak nie znajdzie użyj jeszcze narzędzia adwcleaner, i zeskanować ewentualnie usunąć, zrestartować ustawienia przeglądarki jeszcze raz i spróbować, a jeśli nie wrzuć log z OTL i Extras w Dziale Bezpieczeństwo

Problem z DNS?

Czy innych stron też czasami nie wczytuje? Np.wp.pl. I czy gdy wpisałbyś zamiast wp.pl adres http://212.77.100.101/, to wszystko byłoby w porządku, tj. wyświetliłaby Ci się strona wp.pl? Czy Gadu-Gadu albo inne komunikatory działają w czasie gdy są problemy, o których piszesz?

Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania

z lewej strony Zmień ustawienia karty sieciowej

http://imgup.pl/di-MB7P.png

kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie, którego używasz i wybierz Właściwości

http://imgup.pl/di-2FA5.png

w oknie które zostanie otwarte kliknij (podświetl) Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i kliknij Właściwości

http://imgup.pl/di-781C.png

zaznacz Użyj następujących adresów serwerów DNS i wpisz:

http://imgup.pl/di-8NPP.png

Preferowany serwer DNS: 194.204.152.34

Alternatywny serwer DNS: 194.204.159.1

Te powyższe to adresy serwerów DNS Telekomunikacji Polskiej.

Możesz skorzystać z innych - do wyboru.

OpenDNS

Preferowany serwer DNS: 208.67.222.222

Alternatywny serwer DNS: 208.67.220.220

Google

Preferowany serwer DNS: 8.8.8.8

Alternatywny serwer DNS: 8.8.4.4

Nie wiem w jaki sposób łączysz się z internetem. Jeżeli przez router, to np. u mnie na routerze PENTAGRAM Cerberus P 6351, ustawienia DNS znajdują się w: Services (usługi) - DNS -DNS Server. Pierwsza opcja Attain DNS Automatically oznacza Uzyskaj adresy DNS automatycznie (u mnie się sprawdza). Druga - Set DNS Manually - pozwala na ręczne wpisanie adresów DNS, które mają być używane.

http://imgup.pl/di-WGBF.png

U mnie w ogóle właściwości połączenia (chodzi o to okno http://imgup.pl/di-8NPP.png) są ustawione na pełen automat i wszystko działa.

Albo jeżeli podejrzewasz infekcję, to wykonaj log w OTL:

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Następnie możesz kliknąć w ikonę wykrzyknika w prawym górnym rogu Twojej wiadomości i poprosić moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo (a potem ewentualnie z powrotem). Tam najszybciej ktoś sprawdzi log.

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Narzędzia administracyjne\Podgląd Zdarzeń, a tam Dzienniki systemu Windows

Może tam znajdziesz jakieś błędy dotyczące tego problemu? Zwłaszcza - chyba - błędy dotyczące niemożności rozwiązania nazwy przez usługę DNS.

Jak coś to pytaj. Chociaż jeżeli nie czujesz się na siłach, to może masz kogoś, kto wie jak działa u Ciebie w domu internet i chętnie by pomógł?

Bardzo dziękuje za dokładne poinstruowanie mnie. Wcześniej używałem TP DNS 2MB ale teraz internet mam u prywatnego dostawcy 2/2 MB ale zmiana operatora nie zmieniła problemu. DNS również zmieniałem jak mi proponowaliście.

Oto moje logi z OTL:

OTL.txt: http://wklej.org/id/719657/

Extras.txt: http://wklej.org/id/719658/

Użyłeś narzędzi o których pisałem w poprzednim poście ? I jest coś w logach, może zerknie na to osoba, która się na tym zna

Zgodnie z prośbą autora tematu wątek przenoszę do działu Bezpieczeństwo

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.

Log z usuwania: http://wklej.org/id/719717/

Log OTL po skanowaniu: http://wklej.org/id/719718/

Widzę że zainstalowałeś Malwarebytes. Wykonaj pełny skan jak program coś wykryje pokaż raport na forum

http://wklej.org/id/719815/

Nic ciekawego. Czy nadal masz problem z otwieraniem stron?

Czasem się zdarzy. Nie jest to jakość szczególnie uciążliwe bo sobie odświeżę kilka razy i działa. Jak na razie spotkałem się z takim problemem tylko na DP ale kiedyś chyba też z innymi stronami był podobny problem ale już nie pamiętam z jakimi.

//EDIT

Nawet teraz nie mogłem wysłać posta.

Przeczyść CCleanerem system, jeśli masz jakieś szczególne ustawienia przeglądarki to zrób backup i usuń przeglądarkę wraz z ustawieniami i zainstaluj ponownie.

Zrobiłem tak jak mówiłeś no i przez chwile nie było problemów ale po kilku minutach znów. Raz na jakiś czas jakby nie było DP w internecie.

Dodane 02.04.2012 (Pn) 11:58

Może to nie problem z moim komputerem tylko coś w sieci. Pisze z pracy a w pracy pracuje na laptopie który przez wi-fi łączy się z routerem ten z switchem a potem do jeszcze jednego switcha i z niego do głównego routera i w świat leci.

Jeśli tak sytuacja się przedstawia może być problem tej natury, spróbuj inną przeglądarkę zainstalować, albo poinstalować najnowszą javę i adobe flash najnowszy a odinstaluj ten stary

Nic nie pomogło.