WWW strasznie wolno jak działa uTorrent

Witam,

mam łącze d: 1Mbs u: 750kbs, publiczne ip, nie używam IE tylko Firefoxa z automatyczną aktualizacją. Jako ochronę używam Avasta home z automatyczną aktualizacją. Nie mam żadnego firewall oprócz windowsowego. Nie łażę po dziwnych stronkach z niespodziankami.

Problem jest wtedy gdy odpalam uTorrenta i wystarczy że używam 3 torrentów np. 1 na ściąganiu 2 na wysyłaniu przy ogólnej prędkości d:10kbs, up: 12kbs i już wtedy www chodzi strasznie, bez uruchomionego uTorrenta jest ok. Poniżej ustawienia uTorrenta. Mam taki programik do sprawdzania pingów różnych DNS i z tego prgramiku wychodzi, że mam dobre DNSy 15-16ms.

Jeszce ważna rzecz: mianowicie mam w domku WLANa z routerem Netgear, używam dwóch komputerów na jednym tylko używam uTorrenta (forwardowanie portu na routerze) i raczej nie jest to wina routera ani sieci bo jak na jednym komputerze jest włączony uTorrent i muli sie www, to na drugim nie ma problemu, wszystko śmiga. Połączenie komp router jest ok: signal strength -54db, noise 96db, windows określa to jako ‘znakomite’.

Jak podglądam pakiety to np mam odebrane 14.000, wysłane 1.800.000, przyrost wysyłanych pakietów przy włączonym uTorrencie jest zdecydowanie większa do odbieranych.

Przeskanowałem system avastem, nic; przeszukałem Ad-Aware 2008, tez nic secjalnego, tylko cookisy.

Komputer to Athlon 64 3000+, 2,06GHz, 512MB RAM DDR2, Barracuda 500GB Sata2

Co to może być?

Ustawienie uTorrenta

208110.jpeg

Log:

http://wklejto.pl/4769

Log ok

Pokaz log z combofix

Log z Combofix’a przy włączonym uTorrencie, www, gg i paru innych typowych zwykłych rzeczach:

http://wklejto.pl/4771

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

Poza tym ok

Utoren i inne mu podobne mają to do siebie że obciążają sieć.

Jak u mnie chodzi klient torrent to 4 kompy podłączone do routera płaczą podczas otwierania stron.

Musisz poszukać gdzieś w ustawieniach żeby nie obciążał łącza.

OK, po zmianie rejestru (usunięcia pozycji mountpoints dla f i h) nic się nie zmieniło jeżeli chodzi o mulenie.

Już nie wiem jak do torr podejść, ale poszukam na forach torrentowych, dzięki za pomoc chłopaki :slight_smile:

Zimnego kapselka życzę.

Też miałem podobny problem ostatnio z uTorrentem. Nie pomagało instalowanie coraz to nowszych wersji uTorrenta ani kombinowanie z wyłączaniem antywirusa i windowsowego firewalla. BitComet co prawda działał bez zarzutu, transfery wysokie,a jednocześnie strony ładowały się bardzo szybko, nawet jak łącze wysycane było w ponad 90% (zarówno upload jak i download). Niestety Bitcomet nie jest akceptowany na trackerach z których ja korzystam, więc używałem też uTorrenta. Transfery też wysokie były, ale od momentu uruchomienia uTorrenta WWW od razu siadało kompletnie. Strony ładowały się po kilka minut, chociaż łącze nie było wysycone nawet w 50 %. Na stronie uTorrenta w dziale FAQ polecają zwiększyć liczbę połączeń w protokole TCP/IP z domyślnych 10 na 50 za pomocą specjalnego patchera. I tu link do niego : http://www.lvllord.de/?lang=en&url=downloads. Uruchomiłem patchera, operacja zakończyła się pomyślnie. Restart systemu i teraz stronki chulają tak jakby w tle nic się nie ściągało:-). Jeśli i u Was to pomoże, no to napiszcie tutaj. Pozdro.