wxDev-C++,Visual C++, WinApi - Pytania i Problemy

Mam taki problem.

W Visual C++ 2005 wstawiam obiekt Button, klikam na niego 2 razy i wpisuję kod:

MessageBox::Show ("Witaj Świecie");

i program działa a po kliknięciu w przycisk pojawia się okienko z tą wiadomością (“Witaj Świecie”) W wxDev-C++ spróbowałem tego samego lecz kompilator znajduje błąd w tej właśnie linijce.

MessageBox::Show ("Witaj Świecie");

Dlaczego tak ??

Czy w tym środowisku panują jakieś inne zasady ?

P.S.

Polećcie mi jakieś dobre Środowisko programistyczne do C++ (najlepiej IDE) oraz kurs WinAPI lub czegokolwiek do C++ aby się nauczyć programować okienka.

w DevC++ są inne biblioteki - wxWindows

Więc jak należy to wykonać w wxDev-C++ oraz Turbo C++ Explorer.

Może polecicie jakieś poradniki gdzie piszą jak w tym wxDev-C++ pisać programy.

Za poradniki do Visual C++ 2005 oraz Turbo C++ explorer też byłbym wdzięczny.

Wiem że na internecie tego sporo ale które najlepsze ?

Zobacz, wystarczy odpowiednie zapytanie wydać i Masz pełno przewodników => Visual C++, Turbo C++.

Więcej info o wyszukiwaniu w Google => Google - zaawansowane wyszukiwanie.

Znaleźć masę Kursów/tutoriali to nie problem. Problemem jest wybranie najlepszego (i to aby był po polsku). Do Visual C++ mam, ale Do Turbo C++ lub wxDevC++ niestety nie…

Są jednak opracowania i w języku polskim => klik

Dziwisz się, czemu w wxDev-C++ nie działa. Odpowiedź jest prosta: używasz .NET, a nie WinAPI. MessageBox jest funkcją w WinAPI i klasą w .NET, jeśli wstawisz MessageBox(…) to będzie działać i tam.

:expressionless:

M$ mógłby wprowadzić jakiś test IQ przed pierwszym uruchomieniem VS. Coś w stylu połącz trzy punkty w odpowiedniej kolejności albo ułóż układankę z czterech puzzli. Znacznie zmniejszyłoby to obciążenie internetu.

Ciekawe kiedy ludzie nauczą się najpierw czytać, potem myśleć, a na końcu ewentualnie pytać.

A to ja akurat nie wiedziałem że to jest .NET. Nie znam się na tym. Dopiero się uczę C++/Visual C++.

Ale muszę powiedzieć że w tym wxDev-C++ nie działa MessageBox(…)

Ani

MessageBox("tresc")

ani

MessageBox("tresc");

No normalnie zwykłe okienko a takie problemy… EDIT: W Turbo C++ Explorer wygląda to tak:

Application->MessageBox("Witaj Świecie", "Okno", MB_OK);

W wxDev-C++ nadal nie wiem.

“No normalnie” to nie jest zwykłe okienko :wink: Jak byś czytał komunikaty kompilatora, to byś wiedział, że funkcja MessageBox nie przyjmuje tylko jednego parametru, a kilka(tytuł, typ(ikonka), przyciski). Odsyłam do MSDN: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms645505(VS.85.aspx.

EDIT:

To nie jest zwykłe WinAPI a, jak mniemam(ale mogę się mylić) VCL.

Odpowiednikiem MessageBox::Show z .NET w WinAPI jest ShowMessage();

Zgadzam się, ale tego było by trochę za mało. Trzeba jeszcze dodać kilka pytań w rodzaju: Czy wiesz co ma na myśli programista z M$ pisząc “dist”? Takiego rodzaju pytań było by coś kolo pół tysiąca.

W przypadku innych środowisk nie trzeba mieć wysokiego IQ aby połapać się o co chodzi.

Nie wiem co miał na myśli. Ale jeśli ktoś się bierze za programowanie i nie odróżnia C++ z WinApi od .NET, to sorry, ale pomylił branże. I to na pewno nie jest wina programistów M$.

Na pewno wiesz :smiley: Chodziło mi o tysiące* zagnieżdżonych folderów, które tworzy Visual przy zakładaniu projektu** wśród których jest folder o nazwie “dist”.

Z tym to mocno przesadziłeś, co człowiek ma się urodzić z wiedzą o WinApi i .NET? Każdy kiedyś zaczyna się uczyć, kiedy dopiero zaczyna to może nie wiedzieć nic z zakresu tej dziedziny i ten brak wiedzy wcale go nie dyskredytuje. Szkoda tylko że niektórzy złapawszy wiedzę powierzchowną czyli np różnicę pomiędzy WinApi a .NET, zaczynają uważać że już zjadły wszystkie zęby *** na tej dziedzinie i przestają się uczyć dalej, z pewnością wiesz kogo mam na myśli.

* przesadzam ale jest tego naprawdę bezsensownie dużo

** i niema szans skompilować źródło do exe nie zakładając projektu, to znaczy jest taka szansa ale pracy z tym będzie więcej niż stworzyć jednak ten projekt

*** mądrość ludowa

To pewno zależy przede wszystkim od typu projektu. A jeśli nie wiesz do czego on jest, to poczytaj dokumentację, pewno jest to opisane.

Nie, ale zanim odpali się IDE i zacznie klepać kod wypadałoby poczytać o podstawach ;]

Oczywiście że jest opisane, tylko że w innych IDE nie trzeba “ryć” w dokumentacji aby zacząć normalnie korzystać.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ciekawe zdanie masz, szkoda że Brian Kernighan i Dennis Ritchie nie wiedzieli o tym twoim zdaniu, skubane wymyślili język C nic nie wiedząc o takich “podstawach” jak różnica pomiędzy WinApi a .NET

Lubie twoje wypowiedzi - darmowa rozrywka, boki zrywać !!

Nie wiem jakie Ty widzisz powiązanie między tymi panami a Visual Studio, moim zdaniem nie ma żadnego. Zresztą wg mojej wiedzy, to język C wymyślił pan Ritchie, zaś Kernighan jest jedynie współautorem książki. Sam nawet stwierdził, że nie brał udziału w tworzeniu języka. Tak więc znowu się (nie)popisałeś wiedzą, ale czego się spodziewać po zwolenniku teorii spiskowych.

W każdym razie - moim zdaniem Visual Studio nie jest najlepszym wyborem dla początkującego z uwagi na to, jak bardzo jest rozbudowane. Ale jeśli ktoś się już upiera i mimo wszystko łapie za to, to powinien przynajmniej wiedzieć, jakiego rodzaju programy może przy jego użyciu napisać, czym się różni managed od unmanaged, czym WinAPI od MFC i WinForms oraz jak tworzyć projekty poszczególnych typów. Bo to są właśnie podstawy pracy ze środowiskiem, podobnie jak umiejętność wybrania z menu pozycji otwarcia pliku i kompilacji projektu.

Z mojej strony EOT, pozdrawiam, życzę niższych temperatur i więcej świeżego powietrza.