Wybieranie zawodu

Witam, w związku z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej chciałem sie Was zapytać jaki profil klasy należałoby wybrać. Interesuje się kompem, spędzam przy nim większość godzin (na tym vortalu także). Wybrałem profil matematyczno-informatyczny i matematyczno fizyczny. Mam takie pytanie, co po tych profilach mógłbym studiować? I czy zawód informatyka jest dobrze płatny?

P.S. Jeszcze chciałem dodać, że interesuje się webmasteringiem oraz tworzeniem grafiki!

Myślę, że mat-fiz czy tam mat-inf to dobry wybór (ja też taki wybrałem). Po tym kierunku dużo łatwiej będzie zdać maturę z maty, a co za tym idzie dostać się na politechnikę. A czy informatyk to dobry wybór to nie jestem pewien. Teraz wszyscy chcą być informatykami i za kilkanaście lat może być bezrobocie w tej branży. Chociaż z drugiej strony jest coraz więcej kompów i nowi informatycy mogą być potrzebni. Powiem tyle, że kuzyn po automatyce-robotyce (właściwie większość nazywa ten kierunek informatyką) pracuje teraz na kopalni :mrgreen:

Ale na pewno po każdym kierunku na politechnice łatwiej o prace niż po studiach humanistycznych :smiley:

Też uczęszczam na profil mat - inf - fiz i widze po nim przyszłość.

Taki profil daje Ci najogólniejszą wiedzę ( matematyka i fizyka wymaga o wiele więcej niż polski lub historia ), uczy Cie przedewszyskim logicznego myślenia w każdej dziedzinie życia.

Co do informatyków i ich bezrobocia w przyszłości to się niezgadzam się z przedmówcą. Informatyk ZAWSZE już bedzie potrzebny… oczywiście dobry informatyk. Technologia poważnie się rozwinęła i potrzebuje ona dużej ilości informatyków. Studia informatyczne tak znowu nie są takie łatwe… Studia techniczne dają OGROMNE pole manewru nie tylko w naszym kraju… trzeba mieć jeszcze ten łut szczęścia :wink:

Hmm … tak się zastanawiam czy nie lepiej przypadkiem wybrać technikum informatyczne, a jeszcze lepiej teleinformatyczne. Czy wg. Was to jest lepsze rozwiązanie niż LO, jeśli potem i tak ma się zamiar iść na studia?

Ja chodzę na teleinformatykę i prawdę mówiąc zaluję ze nie poszedłem do liceum na profil filologiczny. Pisalbym teraz maturę, a potem cosik by sie pomyslalo o studiach zwiazanych z jezykiem angielskim. A tak? Mam jeszcze rok, musze sie uczyc o jakichs bzdurnych centralach telefonicznych, systemach komutowania itd.

Technikum jest dobre jesli chcesz isc na politechnikę. W innym wypadku odradzam.

Technikum jest dobre o ile jesteś zdolny na tyle by podciągnąć matme i fize na poziom troche wyższy niż na zajęciach, w przeciwnym razie może Ci być ciężko na pierwszych semestrach na uczelni. Jednak potem, gdy dojdą bardziej specjalistyczne kierunki może Ci być łatwiej. Ja jestem po mat-fizie, nieżałuję wyboru.

Studjuję na Politechnice, w mojej grupie na 31 osób 4 są z techników, reszta z Liceum (przeważnie po mat-fizach) może to tylko zbieg okoliczności…