Wyblakłe kolory Windows Media Player 11

(Adam Redzicki) #1

Potrzebuję pomocy w ustawieniu kolorów podczas odtwarzania filmów i teledysków na Windows Media Player.gdy włożę płytkę do odtwarzacza w komputerze i użyję Windows Media Player do odtworzenia filmu to kolor jest jeden fioletowy.Zdarza się,że film nabiera właściwych kolorów ale tylko na chwilę.

(mareksolak) #2

Karta graficzna ok?

(slawex1983) #3

Jak sprawa wygląda na innych playerach? Grzebałeś coś w ustawieniach nakładki video w panelu karty graficznej? Zainstaluj inną wersję sterowników grafiki oraz inną wersję kodeków video.

(Adam Redzicki) #4

jeśli chodzi o inne playery to jest super.Na winampie działa super i nero też.tylko wmp 11 zaczął mi szwankować odkąd postawiłem system od nowa.Nigdzie nie grzebałem bo nie wiem nic o ustawieniach kart graficznych.Możesz polecić mi jakieś sterowniki grafiki wersję kodeków video?

(slawex1983) #5

Nie wiem jaką masz kartę graficzną. Kodeki: ffdshow z DP, Real i Quick Alternative. Nic więcej nie potrzeba. Przetestuj też odtwarzacz SMPlayer - natywnie obsługuje praktycznie wszystko bez potrzeby instalowania systemowych kodeków.

(Adam Redzicki) #6

A jak sprawdzić jaka mam kartę graficzną?

(Toffik325) #7

Start>Uruchom: dxdiag.exe>zakładka ekran>dajesz tutaj screena.

(Adam Redzicki) #8

http://cid-0134fcc7683cbff7.skydrive.li ... c5%82u.jpg

(Toffik325) #9

Masz GeForce 6100 series. Ale skoro w innych playerach jest w porządku, to coś musi być skopane w WMP.

(Adam Redzicki) #10

a proponujesz rozwiązanie jakieś?może odinstalować wmp i zainstalować je ponownie?

(Toffik325) #11

Spróbuj. Jak to nie pomoże, to sprawdź na ile bitów masz ustawione kolory. Windows XP - pulpit>prawy myszki>właściwości>ustawienia>koło rozdzielczości masz ile bitów.

Ustaw na maksymalną ilość.

(Adam Redzicki) #12

dzięki za informacje.próbowałem to rozwiązanie i nie ma porównania.nic nie jest lepiej.