Wybó jednego z trzech laptopów do 2800; zastosowania ogólne:multimedia/Excel/internet

Witam, potrzebuję komputera do zastosowań tak jak w temacie + plus ewentualnie trochę programowania, bo na starość próbuję się dokształcić.

Fundusz: 2800 maksymalnie

Metodą eliminacji doszedłem do wyboru między 3 egzemplarzami:

ASUS R556LJ-XO164H-8

ACER E5-571G

LENOVO Z50-70

 

Czy ktoś jest w stanie je porównać i wybrać zdecydowanego zwycięzcę? Ewentualnie zaproponować coś innego, jeszcze lepszego? Przekroczenie budżetu nie wchodzi w grę.

W sumie mam takie dwie wątpliwości co do swoich kryteriów:

  • napaliłem się na dysk SSD, bo tak słyszę o większej wydajności itp. może jednak warto dać szansę modelowi z ze zwykłym dyskiem twardym? choć muszę przyznać, że 240 GB powinno mi wystarczyć, nie chomikuję danych typu wszystkie sezony klanu czy całą dyskografia Zappy

  • robiąc wstępne eliminacje, praktycznie z góry skreślałem Radeony; dlaczego, bo poprzednie komputery miały Nvidie, tak dobierał mi sprzęt mój “kolega od komputerów”, który niestety pojechał sobie za granicę i kontakt się urwał; może takie podejście to błąd?

 

Z góry dziękuję za pochylenie się nad tematem.

Asus najmocniejszy, acer najlepsza bateria a lenovo matryca FullHD ale brak systemu. Brałbym Asusa.

Może to głupie pytanie, ale nie do końca potrafię znaleźć w sieci  jakąś prostą, “popularnonaukową odpowiedź” - dlaczego ten Acer ma najlepszą baterię i jak porównywać baterie o różnej ilości komór?