Wybór antywirusa

Witam! Pewnie na tym forum powstawało wiele takich tematów, jednak ja bym chciał konkretnie się dowiedzieć jaki powinienem posiadać antywirus.

Używałem AVG anti-virus free i byłem nawet zadowolony z wyboru, jednak ostatnio coś mnie podkusiło o zmianę na avasta.

Wiele portalów ocenia bardzo dobrze Avast jednak coś w nim jest nie tak czego nie potrafię konkretnie powiedzieć :]

Szukam antywirusa z dobrą wykrywalnością ale z małym poborem energii.

Specyfikacja :

System Operacyjny

MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1 (aktualny)

CPU

AMD Athlon II X2 250

RAM

4.0GB 2-Kanałowy DDR3 @ 535MHz (7-7-7-20)

Płyta Główna

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD GF615M-P33 (MS-7597) (CPU1)

Grafika

ATI Radeon HD 5700 Series

Dyski Twarde

488GB Seagate ST350041 8AS SCSI Disk Device (ATA)

P.S. I jeszcze dorzucam małe pytanie, czy plik wymiany jest konieczny przy 4GB ram?

  1. Norton Internet Security 2011 ma wystarczająco wysoką skuteczność i niskie zużycie zasobów chociaż ja używam w tej chwili F-Secure Internet Security 2011 bo mi akurat F-Secure zrobiło prezent w postaci klucza na pół roku, nie wiem z jakiej okazji przysłali mi klucz mailem.

  2. Plik wymiany jest konieczny do działania systemu, najlepiej jak jest na innym dysku (nie mylić z partycją na tym samym dysku) niż system.

Witaj-zobacz ten na 90 dni

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte … 12661.html

przy 4 GB ramu nawet go nie zauważysz ,a jest naprawde dobry,zresztą co szkodzi przetestować przez te 90 dni :slight_smile:

co do pliku ja bym nie zmieniał

Ja osobiście polecam Eset Smart Security ponieważ ma bardzo dużą skuteczność i jest bardzo lekki dla systemu.

Avira antywirus.

Jest konieczny, choćby nieduży i stały.

Ja Ci polecam NODA :slight_smile: Naprawdę solidny program. Bardzo lekki :slight_smile:

Tematy o celowości i jakości danego antywirusowego programu to temat rzeka można zawsze sprawdzić - http://www.av-comparatives.org/

Nigdy nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi :slight_smile:

Spójrz na posty: każdy poleca coś innego.

Najlepiej sprawdzić samemu. Pobierz wersje trial i przetestuj.

BTW: pod pewnymi warunkami nawet Avast albo inny Free da radę.

Ja u siebie wyłączyłem jakieś 3 miesiące temu plik wymiany i ani razu nie otrzymałem komunikatu o braku pamięci :slight_smile:

Lepszy od avasta jest comodo internet security 2011. Teraz dostępna za darmo na rok wersja pro tego programu. Jest niesamowicie skuteczny i w ogóle nie obciąża komputera.

-A próbowałeś zajrzeć do"Centrum Pomocy Avasta"?. Może tam się dowiesz co" jest z nim nie tak". A tu test DP http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmow … 21381.html

Jeśli chodzi o niski pobór zasobów komputera to NOD i Avast spisują się znakomicie (na standardowych ustawieniach). Ja polecam te programy.

Natomiast gdy ustawimy maksymalną wydajność to zauważalnie zwolnią pracę komputera.

Popieram. Żaden antywirus cię nie zabezpieczy, jeśli będziesz parał się piractwem, ściągał np cracki, nie będziesz zwracał uwagi, na jakie strony wchodzisz, jakie e-maile i wiadomości otwierasz. Wszystko musi być pewne, sprawdzone, zachować trochę czujności, ostrożności i nie będziesz miał problemow nawet z bezpłatnym Avastem czy Nodem :slight_smile:

Również popieram. Najlepszy na świecie antywirus to rozsądek i odpowiedzialność w korzystaniu z dostępu do Internetu.

Najlepszy pakiet zabezpieczający to taki, z którym czujesz się w miarę bezpiecznie, odpowiada ci jego sposób działania i ewentualnie wygląd interfejsu. Dla każdego jest to coś innego więc pytania o najlepszego antywirusa mijają się z celem.

Przykład:

Dla wielu najlepszy jest Avast i do tego jest darmowy, a ja go widzę jako zagrożenie ze względu na jego “nadwrażliwość”, po jakimś czasie zaczyna się ignorować prawdziwe zagrożenia, a alternatywą jest zaufanie programowi i usuwanie co chwila czystych plików. #-o