Wybór antywirusa

(Pedroerg) #1

Witam! Pewnie na tym forum powstawało wiele takich tematów, jednak ja bym chciał konkretnie się dowiedzieć jaki powinienem posiadać antywirus.

Używałem AVG anti-virus free i byłem nawet zadowolony z wyboru, jednak ostatnio coś mnie podkusiło o zmianę na avasta.

Wiele portalów ocenia bardzo dobrze Avast jednak coś w nim jest nie tak czego nie potrafię konkretnie powiedzieć :]

Szukam antywirusa z dobrą wykrywalnością ale z małym poborem energii.

Specyfikacja :

System Operacyjny

MS Windows 7 Home Premium 64-bit SP1 (aktualny)

CPU

AMD Athlon II X2 250

RAM

4.0GB 2-Kanałowy DDR3 @ 535MHz (7-7-7-20)

Płyta Główna

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD GF615M-P33 (MS-7597) (CPU1)

Grafika

ATI Radeon HD 5700 Series

Dyski Twarde

488GB Seagate ST350041 8AS SCSI Disk Device (ATA)

P.S. I jeszcze dorzucam małe pytanie, czy plik wymiany jest konieczny przy 4GB ram?

(luger) #2
  1. Norton Internet Security 2011 ma wystarczająco wysoką skuteczność i niskie zużycie zasobów chociaż ja używam w tej chwili F-Secure Internet Security 2011 bo mi akurat F-Secure zrobiło prezent w postaci klucza na pół roku, nie wiem z jakiej okazji przysłali mi klucz mailem.

2. Plik wymiany jest konieczny do działania systemu, najlepiej jak jest na innym dysku (nie mylić z partycją na tym samym dysku) niż system.

(system) #3

Witaj-zobacz ten na 90 dni

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte ... 12661.html

przy 4 GB ramu nawet go nie zauważysz ,a jest naprawde dobry,zresztą co szkodzi przetestować przez te 90 dni :slight_smile:

co do pliku ja bym nie zmieniał

(system) #4

Ja osobiście polecam Eset Smart Security ponieważ ma bardzo dużą skuteczność i jest bardzo lekki dla systemu.

(system) #5

Avira antywirus.

Jest konieczny, choćby nieduży i stały.

(Carol26) #6

Ja Ci polecam NODA :slight_smile: Naprawdę solidny program. Bardzo lekki :slight_smile:

(Gutek) #7

Tematy o celowości i jakości danego antywirusowego programu to temat rzeka można zawsze sprawdzić - http://www.av-comparatives.org/

(Witkacy75) #8

Nigdy nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi :slight_smile:

Spójrz na posty: każdy poleca coś innego.

Najlepiej sprawdzić samemu. Pobierz wersje trial i przetestuj.

BTW: pod pewnymi warunkami nawet Avast albo inny Free da radę.

(Szotek5) #9

Ja u siebie wyłączyłem jakieś 3 miesiące temu plik wymiany i ani razu nie otrzymałem komunikatu o braku pamięci :slight_smile:

(suchmen) #10

Lepszy od avasta jest comodo internet security 2011. Teraz dostępna za darmo na rok wersja pro tego programu. Jest niesamowicie skuteczny i w ogóle nie obciąża komputera.

(xyzzyx) #11

-A próbowałeś zajrzeć do"Centrum Pomocy Avasta"?. Może tam się dowiesz co" jest z nim nie tak". A tu test DP http://www.dobreprogramy.pl/Test-darmow ... 21381.html

(Starchris) #12

Jeśli chodzi o niski pobór zasobów komputera to NOD i Avast spisują się znakomicie (na standardowych ustawieniach). Ja polecam te programy.

Natomiast gdy ustawimy maksymalną wydajność to zauważalnie zwolnią pracę komputera.

(system) #13

Popieram. Żaden antywirus cię nie zabezpieczy, jeśli będziesz parał się piractwem, ściągał np cracki, nie będziesz zwracał uwagi, na jakie strony wchodzisz, jakie e-maile i wiadomości otwierasz. Wszystko musi być pewne, sprawdzone, zachować trochę czujności, ostrożności i nie będziesz miał problemow nawet z bezpłatnym Avastem czy Nodem :slight_smile:

(Starchris) #14

Również popieram. Najlepszy na świecie antywirus to rozsądek i odpowiedzialność w korzystaniu z dostępu do Internetu.

(luger) #15

Najlepszy pakiet zabezpieczający to taki, z którym czujesz się w miarę bezpiecznie, odpowiada ci jego sposób działania i ewentualnie wygląd interfejsu. Dla każdego jest to coś innego więc pytania o najlepszego antywirusa mijają się z celem.

Przykład:

Dla wielu najlepszy jest Avast i do tego jest darmowy, a ja go widzę jako zagrożenie ze względu na jego "nadwrażliwość", po jakimś czasie zaczyna się ignorować prawdziwe zagrożenia, a alternatywą jest zaufanie programowi i usuwanie co chwila czystych plików. #-o