Wybór antywirusa


(yjerz) #1

proszę o pomoc w wyborze antywirusa


(bachus) #2

Coś więcej?


(Antar36) #3

Ciężko coś poradzić . Wybierz coś grupy Panda Free , Avast , Avira ,AVG. To najlepsze z darmowych. Wszystkie są bardzo skuteczne i lekkie. Wszystkie są proste w obsłudze dodatkowo Avast , AVG , i Panda są po polsku. Jednak ja skłaniałbym się bardziej ku Pandzie. Jest praktycznie bezobsługowa ,więc nie trzeba się znać na komputerach. Jeśli jesteś początkujący to bez wątpienia najlepszy wybór.


(Miszkurka2000) #4

Windows Defender i mózg.


(Katoss) #5

Płatny czy bezpłatny?Jeśli bezpłatny to Panda Free Av


(szefunio) #6

Możesz spróbować tego:

http://www.dobreprogramy.pl/360-Total-Security,Program,Windows,53902.html

ma bezpłatne opcje czyszczenia i przyspieszania systemu.


(Radek68) #7

 

 

                                  

No poszło do mnie…

Przeklejam więc tu, natomiast co do meritum:

Nigdy nie stosuj na raz dwóch antywirusów. Jak chcesz zainstalować inny najpierw odinstaluj wszystkie poprzednie. Uwaga ta nie dodtyczy tylko wbudowanego Windows Defendera, bo on po prostu sam się wyłączy jak wykryje inny, a i sam się włączy, jak nie będzie żadnego innego.


(Antar36) #8

Nie wiem czy poradziłeś sobie już  sobie z Avastem. Jeśli nie spróbuj użyć tego https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility . Instrukcja jest po polsku i stosunkowo prosta. Jeśli nie wiesz jak wejść w tryb awaryjny tu masz instrukcję popartą obrazkami: http://soisk.pl/uruchamianie-systemu-windows-10-w-trybie-awaryjnym/


(przybylas) #9

Praktycznie wszystko jest lepsze od avasta, wiem że to dużo nie pomaga w wyborze ale może nie powtórzysz błędu niektórych (w tym nie) i nie będzie próbował instalować avasta.
W moim przypadku po zainstalowaniu Avasta komputer po prostu zwariował i od razu formata robiłem, bez jakiej kol wiek walki z avastem bo uznałem że w ten sposób mniej czasu zmarnuje.


(Acorus) #10

A u mnie Avast dobrze działa.


(ArcanusPL) #11

Ktoś tu dobrze powiedział, że najlepszy antywirus to mózg xD

Mimo to dobrze jakiegoś mieć. Ja używam Pandy i jestem zadowolony, ale ciężko doradzić który jest bezkonkurencyjny bo takiego nie ma.


(neomatrix1) #12

Avira, Bitdefender z darmowych. Kaspersky i Bitdefender z płatnych.


(yjerz) #13

faktycznie początkującym w tym zakresie - choć testowałem już Bitdefendera, ESET-a, McAfee i ostatnio Avasta (niestety szajs i w dodatku nie mogę go teraz wywalić), Pandy jeszcze nie - ale przede wszystkim dziękuję Ci za chęci pomocy - na forach co prawda Avast jest uznany za staroć nie nadążającą za nowymi atakami a nawet nie rozpoznający wielu nowych wirusów, ale na forach piszą takim językiem, że większości tekstów nie rozumiem a ponieważ piszesz ludzkimi słowami to tym bardziej jestem Ci wdzięczny, pozdrawiam - yjerz

 

dziękuję wszystkim za podpowiedzi, postaram się z nich skorzystać, jak się uda to dam znać, pozdrawiam yjerz


(Katoss) #14

Avast jest ok choć ja bardziej polecam Pandę ponieważ nadaje się dla nawet początkującego użytkownika.Panda jest dobra, lekka (zużywa mało mocy komputera) i praktycznie bezobsługowa.

Jeśli masz problemy z usunięciem avasta to skorzystaj z tego narzedzia

https://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility