Wybór aparatu fotograficznego DSC-H300 vs WB1100F

Witam Panie i Panowie!

Nie wiem czy w dobry dział trafiłem na forum żeby pytać bo w sumie tematyki fotograficznej tutaj nie mamy, ale liczę na to żę jakiś entuzjasta się znajdzie i pomoże :slight_smile: przymierzam się do zakupu aparatu fotograficznego. W domu kompakt i telefony już mam, a że dostałem dofinansowanie do firmy i mogę kupić międzyinnymi aparat to przeznaczyli mi na ten cel 700zł. Z aparatów które rozważam wybrałem:

-Sony Cyber-shot DSC-H300

-Samsung WB1100F

 

prosiłbym o jakąś podpowiedź - nie ukrywam że moim ulubionym tyrbem w aparatach jest tryb AUTO, a że niedługo urodzi mi się córeczka to ładne zdjęcia chciałbym jej porobić. Oprócz tego aparat będzeie używany do fotografowania majątku/towaru klientów. Jeżeli idzie o nowoczesność to nie ukrywam że Samsung z wbudowanym WiFi i NFC prezentuje się dużo lepiej, aczkolwiek Sony jako odrobinę starszy model częściej pojawia się w recenzjach. Prosiłbym o jakąś podpowiedź bo autentycznie jestem w kropce :confused:

 

załączam linki do obu aparató - rozważam Euro RTV bo tam będę kupował też inny sklep i nie ukrywam że w tej chwili mają na oba modele bardzo atrakcyjne ceny.

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/sony-cyber-shot-dsc-h300.bhtml

http://www.euro.com.pl/aparaty-cyfrowe/samsung-wb1100f-czarny.bhtml

 

One są  prawie że takie same :slight_smile: Fotograficznie mogłoby  się wydawać że to ten sam aparat :P .  Większa rozdzielczość  matrycy w Sony to wg mnie wada  przy tym rozmiarze fizycznym przetwornika  - na 2,3 cale musieli upchać znacznie więcej pikseli a  to nigdy za dobrze nie wróży a i z tego co piszesz mozna wysnuć wniosek że   większość fotek jakie zrobisz  będzie albo wyświetlane  w komputerze,  albo będą to niewielkie wydruki więc  jakaoś szalenie dużo pikxeli nie jest ci do niczego potrzebne . Sony może wygrywać tym że do zasilania  używa  4xbaterię AA i na takim zestawie  niby zrobisz 350 zdjęć  przy 200 Samsunga. Za Samsungiem w mojej ocenie  więcej troszkę  przemawia - komunikacja bezprzewodowa  się  przydaje ( z tego co czytam można  nim sterować z  poziomu smartfona - przydatna sprawa  przy foceniu dzieci  :smiley: ) ma szybszą odrobinę  migawkę , wydaje się być lżejszy. Ja bym wziął Samsunga :)   

Super, wielkie dzięki za opinię. Jest zbieżna z tym co dzisiaj doradził mi kolega fotograf-amator :slight_smile: będzie Samsung :slight_smile: