Wybór baterii do laptopa

(Kropq12) #1

Witam.

Muszę kupić baterię do laptopa Acer Aspire 5739G, model: zk6. Problem w tym, iż nie posiadam starej baterii, lapka nie mogę uruchomić więc nie wiem z jakim napięciem baterie kupić. Co zrobić w takiej sytuacji, jak dobrać odpowiednią baterię?

(apanasiuk) #2

to gdzie ta stara bateria?

Wydaje mi się, że jak poszukasz po nazwie modelu baterii to powinna pasować. Na allegro sprzedaja oryginalne baterie firmy acer pod twojego laptopa.

(Kropq12) #3

Nie mam. Kolega kupił lapka używanego, ale był on bez baterii, i teraz mam problem z dokupieniem mu odpowiedniej baterii.

Na allegro są 2 modele baterii z różnymi napięciami.

(apanasiuk) #4

Może weź napisz do acer żeby ci sprawdzili albo odwiedź dobry sklep komputerowy bądź serwis gdzie się dowiesz które będą pasować.

(Lubsztor) #5

Ja mam Acer Aspire 5740G i nie wymaga baterii do uruchomienia - wystarczy sam zasilacz.

(pete1) #6

potwierdzam to co napisal kabul , lapek na samym zasilaczu musi sie wlaczyc nawet bez baterii , jesli sie nie wlacza cos z nim nie tak

(Grabkamy) #7

"Alledrogo" i podaj model laptopa, ewentualnie znajdź najbliższy serwis komputerowy(nie serwis krzak), tam udzielą Ci informacji (myślę że bezpłatnie) :wink: