Wybór bezpłatnego antywirusa

Witam!

Jeśli nie jestem w odpowiednim dziale, proszę o wybaczenie i przeniesienie mnie do odpowiedniego działu.

A więc, niedawno skończyła mi się licencja na Nortona Internet Security i pomyślałem sobie że chyba nie muszę go używać i wydawać pieniędzy na nową licencje skoro są darmowe antywirusy, a nie potrzebny mi aż tak dobry w/w antywirus. Głównie moje pytanie polega na tym:

  1. Jaki darmowy antywirus wybrać?

  2. Czy na komputerze kupionym “na firme” legalnie będzie można zainstalować np. Avasta?

  3. Czy muszę mieć antywirusa, skoro prawie nie łącze się z Internetem?

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam!

Czesio69.

Tak, pod warunkiem że zainstalujesz wersję płatną. Darmowej legalnie na firmowym komputerze zainstalować nie możesz.

Dziękuję bardzo za b. szybką odpowiedź, Pańska odpowiedź @ Areh bardzo mi pomogła, lecz mam jeszcze jedno pytanie: Posiadam firme, i kupiłem na siebie tzn. “na firme” komputer, z którym chodzę normalnie do pracy, i chciałbym na nim zainstalować darmowego antywirusa, czy teraz to będzie legalne, czy Pańska odpowiedź nadal pozostaje taką samą?

Dziękuję i pozdrawiam.

Czesio69.

Jeżeli komputer jest zakupiony “na firmę”, to jest tak jak napisałem wyżej.

Jest bardzo mało darmowych programów antywirusowych, z których można korzystać w firmie, a dobrych darmowych to już ze świeczką szukać.

Bardzo dziękuje Panu za poświęcony mi swój cenny czas i raczej już kupię tę licencje na Nortona, niż robić jakiś cudów z antywirusem, pozatym było mi bardzo miło z Panem rozmawiać i jeszcze raz dziękuje!

Pozdrawiam!

Czesio69.