Wybór bezprzewodowego internetu do laptopa

Witam, proszęo pomoc jaki wybrać bezprzewodowy internet najlepiej na karte bez abonamentu. Posiadam neta w domu, a bezprzewodowego potrzebuje rzadko dlatego chciałbym jakąś oferte na karte. Jaki operator ma najlepszy zasięg w Polsce ? Co sądzicie o tym :

http://allegro.pl/orange-free-internet- … 81508.html

Jaki modem do tego by kupić ? Czy to się sprawdzi.

Na twoim miejscu zainteresowałbym się Starterem Play Online na Karte - jeżeli miejsce w którym mieszkasz pozwoli Ci na odbieranie sygnału tej sieci. :wink: 20 zł podajże. I do tego modem: sam korzystam z Huawei E160 + antena (Fajny modem można znaleźć za cenę około 100 zł na allegro ). Alternatywą co do tego rozwiązania może być (patrz w google): Areo2 :wink:

Areo 2 JAKAŻ TO ALTERNATYWA oni nie wszędzie mają zasięg tylko w dużych miastach co do play to tak korzysta z 3 sieci plusa orange i pleya.

Rozumiem w takim razie pomyśle nad tym Playem, jeżeli dobrze zrozumiałem Play korzysta z nadajników PLusa i Orange i swoich ?

Tak, chociaż ostatnio budują dużo swoich nadajników i mniej korzystają z usług innych opearatorów. Jeżeli nie znajdzie zasięgu swojego (Play) to szuka wtedy Plusa i Orange. Ostatnio słyszałem o jakiś utrudnieniach zalogowania się użytkowników do zasięgu Orange, mimo to polecałbym ofertę Play.

W takim razie co sądzicie o tym modemie http://allegro.pl/modem-usb-huawei-e313 … 30692.html , może dołożyć i kupić modem z anteną http://allegro.pl/modem-huawei-e3131-hs … 46411.html tylko że ta antena troche duża wtedy ten internet byłby mało mobilny.

Zdecydowanie na twoim miejscu skłaniałbym się ku opcji zakupu modem+antena. Tak na wszelki wypadek bo w życiu różnie bywa. :wink:

@kazek31: Tak alternatywa, bo znam ludzi którzy na lubelskich wsiach (zaskoczony? ;>) z tej sieci korzystają i chwalą sobie tą jakże “wyśmianą alternatywę”. W dodatku tanią jak barszcz. :smiley:

Nie musisz kupować modemu, większość telefonów komórkowych ma możliwość działania jako modem, sprawdź czy twój telefon może działać jako modem, jeśli tak, to kupno modemu jest zbędne.

Tak, tylko, że o ile rozmowy i smsy są liczone normalnie, o tyle połączenia internetowe rozliczane są tak, jak w roamingu.

W playu się czasami zdarzają problemy z dostępem, ale ogólnie bdb.