Wybór BOOT-a XP-VISTA

(Mmc2007) #1

:smiley: Jak w tytule problem jest z menu wyboru boota, a mianowicie:

Sprzęt to asus f5rl z dyskiem podzielonym na 3 partycje, pierwsza to patrycja nieaktywna do odzysku systemu pewnie, zaraz sprawdze i dopisze.

Druga to vistaos, na której rozsypała mi się vista (to inny wątek), trzecia to xpos na której zainstalowałem swój stary dobry xp żeby się już nie stresować na viscie.

Teraz problem polega na tym, że ni cholery nie mogę zbótować visty po instalacji xp :-x mam tam kilka fajnych rzeczy na pulpicie i raczej wolałbym je mieć, więc format odpada. Z tego co pamiętam gdy testowałem longhorna beta 2 nie było problemu z podwójnym bótem, a teraz gdy zostałem skazany przez sprzedawcę laptopa na vistę problem jest :?

Boot.ini już testowałem więc szukam jakichś innych sugestii jeśli są jakieś inne sposoby w ogóle... :expressionless:

Pierwsza partycja to os/2 bootman.

(Zsegsprzywara) #2

VistaBootPro mały programik ale jakże przydatny.. polecam

download : http://www.brothersoft.com/vistabootpro-62925.html

(IrasDeeJay) #3

Edycja samego pliku boot.ini nigdy nic nie daje. Ponadto aby umozliwic podwójny rozruch nie edytuje się boot.ini, ponieważ Vista nie korzysta z tego pliku. Kiedy zainstalowałeś Win XP, to nadpisał się rekord rozruchowy. Windows XP jako starszy system nie rozpoznaje że na dysku jest jeszcze Vista, ponieważ Vista inaczej startuje niż starszy brat Whistler. Dlatego musisz dograć jakiegoś bootmenagera. Ja polecam Paragon Hard Disk Suite 2008 - był w jakiejś gazecie nie dawno. Ewentualnie jak nie HDS to jakiś inny pakiet do zarządzania partycjami firmy paragon. Sam posiadam 3 systemy (XP Vista i Win7) i paragon bez problemów mi wykrywa wszystkie 3 i mogę sobie wybrać co ma mi się uruchomić. Poszukaj tego Paragona. Najlepiej jeśli będzie to pełne kompleksowe rozwiązanie juakim jest Paragon HardDisk Suite 2008. Był chyba w CHIP'e albo innej takiej gazecie.

(Frog) #4

XPRO ,

Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Mmc2007) #5

Dzięki BootManagerowi od Paragona dostałem się do Visty, ale nie wykrył XP !!

-- Dodane 19.01.2009 (Pn) 18:16 --

Wreszcie się udało ustawić wszystko tak jak należy. Użyłem do tego freeware'owego softa "EasyBCD" i oba systemy bootują się z jednej partycji c:

Uważam ten wątek za zamknięty. Dzięki.