Wybór butów do chodzenia- bolące stopy przy dużej wadze

Witam :slight_smile: wchodząc na sklepy internetowe w celu sprawdzenia czy są jakieś ciekawe buciki doznałem szoku gdyż zobaczyłem około 20-30 rodzajów: Buty do: biegania latania pływania skakania tańczenia i do jeżdzenia. Ciemny jestem w tych sprawach. Dużo chodzę a mam swoją wagę(ponad 100kg) i czasem po spacerku(około 5km) jak wracam do domu pod góre(około 100m) zaczynają mnie bardzo boleć stopy(śródstopia). I mam takie pytanko bo może się ktoś orientuje jakie buty kupić które są dobre do chodzenia. Czy to będą buty do biegania? czy to to samo? :slight_smile: Pozdro

Powinny być z tego typu podeszwą http://nike-airmax.pl/wp-content/upload … max-90.jpg dobrze amortyzuje stopę w czasie biegu, spaceru.

Witaj.

Teoretycznie buty do biegania nadają się do chodzenia :slight_smile: Wszystko zależy od podłoża, po którym zwykłeś chodzić. Jeżeli jest to podłoże równe i twarde, to buty do biegania powinny wystarczyć. W przypadku, gdy masz do przebycia teren trudniejszy - jakieś górki, piach, szuter, to proponowałbym rozejrzeć się za krótkimi butami trekkingowymi. Takie obuwie jest wytrzymalsze, zapewnia właściwą amortyzację oraz trzymanie stopy. Niestety, trekkingi mają swoje wady: cena, w zależności od materiału, z którego są wykonane mniejsza cyrkulacja powietrza…

Dla osoby o masie ciała powyżej 80 kg. obuwie wyposażone w różnego rodzaju udziwnienia nie jest najlepszym wyborem. Zdarza się, że wstawki, poduszki powietrzne umieszczone w podeszwie nie wytrzymują ciężaru osoby chodzącej w danym obuwiu.

Lepiej zakupić obuwie, które jest prostsze w budowie, a zarazem wytrzymalsze. Co do bólu śródstopia, to warto zainwestować w dobre wkładki do butów.

Zapoznaj się z tym oraz tym tematem.

Pozdrawiam.

Na lato osobiście polecam buty z miękką i elastyczna podeszwą na przykład serię climacool od adidas-a klik

Zimówki też raczej miękkie, jednakże grubsze i ciepłejsze.

Ps. mierzę 197cm i ważę 125kg :slight_smile:

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: więc musze się porozglądać za podanymi modelami i dzięki za linki :slight_smile: przydatne rzeczy. Pozdrawiam

grabkarny- ja coś podchodzę pod 120 ale niżej mierzę :slight_smile: 183cm

Edit|: w tej chwili noszę takie http://ecsmedia.pl/c/puma-buty-meskie-x … 528179.jpg Podobne do tych przedstawionych na waszych fotkach i do właśnie w takich mam dolegliwości. Pozdro

To może nie być kwestia obuwia, ale np. płaskostopia. Sam mam z tym problem i jestem zmuszony do korzystania ze specjalnych wkładek ortopedycznych