Wybór CAD-a

Jestem w trakcie wyboru programu CAD do projektów budowlanych. Porównałem dostępne na rynku programy, pod względem funkcji i ceny. Bardzo zainteresowały mnie ArCADia BIM i ZWCAD. Czy ktoś z Was korzysta z któregoś z tych programów? Jakie macie odczucia przy korzystaniu z ww.?

Swego czasu miałem do czynienia z obydwoma programami. Oba są potężne. Teraz pracuję na BIM od ArCADii. Na plus to możliwość dostosowania parametrów do norm i wykrywanie kolizji. Fajne są też bezpłatne rozszerzenia: ArCADia-TEXT i 3D Viewer. Co do odczuć przy pracy to uważam, że jest jest bardzo przyjemny i co najważniejsze po prostu intuicyjny.

A jak ze stabilnością jednego i drugiego. Ogólnie słyszałem, że ZWCAD nie do końca ma ogarnięte normy, prawda to?

Pod względem stabilności wypadają podobnie - zależy od projektu. Na pewno w ArCADii masz możliwość dostosowania parametrów do rozporządzeń i norm.

Ogólnie całkiem fajnie to wygląda. Zainstalowałem sobie demo i ZwCAD i ArCADii. ArCADia jakoś bardziej mi się podoba, nawet wizualnie. Poza tym, to polski program. W ogóle zauważyłem, że INTERSOFT ma bogatą i ciekawą ofertę.

Co do ich oferty to faktycznie mają szeroki wybór i też ciągle się rozwijają ze swoim oprogramowaniem. Z początkiem marca wprowadzona została do oferty kolejna, 16. wersja programu R3D3-Rama 3D. Do dystrybucji wchodzi właśnie 9. już wersja programu ArCADia-ARCHITEKTURA oraz zupełna nowość - moduł ArCADia-ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU.

Załapałeś, że klepiesz z przedstawicielem handlowym?

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, to widziałem - nie jest to program, którego potrzebuję, ale z ciekawości na niego zerknąłem - bardzo łatwo można ogarnąć sobie projekt ogrodu z najmniejszymi detalami :slight_smile:

Teraz załapałem, że chłopaki z Intersoftu gadają między sobą. Co za strategia i jakże finezyjna technika promocji produktów im zbędnych, ale tak fajnych że ogarniają to i tamto :slight_smile:

A gdzie mozna znalezc obiektywne oceny?

Wszędzie trzeba szukać i wszędzie są przedstawiciele handlowi. Czytając trzeba po prostu myśleć.
W każdym razie co z tym Cad’em. zwcad doby, ArCADia jeszcze lepsza, ale do kompletu dodałbym jeszcze Gstar’a. czytałem, że też godny uwagi, chociaż to chińszczyzna.
Macie jakieś zdanie?

A tak przy okazji. Wszędzie latają mi tu reklamy ZwCad’a. Przypadek? :slight_smile: czy to jakaś ofensywa :slight_smile:

Ooooo Cześć Kiedyś coś tu napisałem o chińskich programach…i nie ma postu…!!! ??? Nie lubią krytyki czy co?

biorąc pod uwagę ceny subskrypcji, nic dziwnego że wszyscy szukają zamienników. Sam mam gstarcad-a.