Wybór chłodzenia na 1366 do overclock

Cooler master V10 czy Cooler master liquid 240 rgb

Porównaj TDP procka z wydajnością chłodzenia, uwzględnij wzrost TDP przy OC.
I7 na 1366 były cholernie gorące, grubo ponad 100W żarły i nie wiem czy jest sens za tosie brać - piecyk na zimę będzie, ale za koszt tego chłodzenia masz najtańsze Ryzeny, które o 50% zjadają te procki, o zysku na szybszej pamięci, sata, usb nie pomnę.

To nie i7 tylko xeon x5680
Na ryzena i płytę mnie nie stać

https://www.morele.net/chlodzenie-wodne-silentiumpc-navis-rgb-240-4143950/

Tylko czemu ja mam zgadywać co chcesz kręcić?
Nie zmienia to faktu, że i tak gorąco. Sprawdź w dokumentacji jakie TDP te chłodzenia obsłużą, bo na jakieś ~150+ musisz liczyć spokojnie.

I stać na chłodzenie za 300 i potencjalną wymianę płyty, którą masz:)?
To tak żartem, ale przy OC nie ma też gwarancji na ile wytrzyma płyta (sekcja zasilania, stare termopady pod radiatorkami) czy zasilacz.

Nie mówię tego żeby Ciebie zniechęcić, ale żebyś podszedł do tematu od fundamentu, czyli sparwdził ile np. bez OC masz na sekcji zasilania temperatury, bo nakupisz się napalony na OC sprzętu i bezie lipa i płacz.

Płyta to X58 Sapphire Pure Black. Sprawdzę

Obydwa chłodzenia mają na około 200-240 xeon w oryginale 130

Zasilacz zakupię nowy cooler mastera coś koło 1000w

Taa wiem że mówię że nie stać mnie na ryzena i płytę a tutaj o zasilaczy 1000w.

Używka za 170zł to chyba nic strasznego?

Chodzi mi tylko który będzie leprzy albo jakaś alternatywa celuję w maks. 220zł

V10 to jakaś wizualna porażka (poza tym samo w sobie żre 70W), a MasterLiquid ma TDP na poziomie 230W (czyli słabo jak na AIO).

Na Twoim miejscu wybrałbym albo Grandisa 2 (TDP 250W) albo Navisa 240 (350W) od Silentium PC.

A cena?
Wizualnie dla mnie v10 jest zajbisty ale to kwestia gustu

A warto thermaltake water 3.0 z wentylatorami pure wings pwm za 300zł?

Oczywiście 360mm

Masz jakieś przeciwwskazania do Navisa, który jest b. dobry że koniecznie szukasz coś innego?

Jak nie chcesz wersji RGB to są i bez RGB.

Nie żebym krakał, ale chłodzenie 300, zasilacz 1000w za 700 i to “podkręcanie” zaczyna robić się droższe od przesiadki na AMD (uwzględniając sprzedaż tego co jest obecnie) :slight_smile:

Powiedziałem że zasilacz używany (nowy w stosunku do mojego) za 180 apytanie brzmiało “CZY WARTO”
a nie “A NIE LEPIEJ TO I TO?” nie mam nic do navisa tylko budżet na 2 wentylatory to maks 220 zł.
Tt. Ma 3.

A jesteś pewien, że chłodnica 360 mm wejdzie Ci do obudowy?

Okey okey, może nie doczytałem używany, tylko ile lat taki za 1/4 ceny sprzedawany ma na karku lub czemu tak tanio. :slight_smile: ? Raczej nikt na mocniejszy nie wymienia. :wink: