Wybór coolera

Witam,

posiadam chłodzenie boxowe(od intela) i z racji na średnią wydajność - 39-46C w idle oraz przede wszystkim dość głośną prace, chcę zakupić nowy cooler. Proszę o rady jaki będzie dla mnie najlepszy, ważne żeby był łatwy w montażu(bez odkręcania płyty głównej):

procesor to Pentium 4 530 3.0 GH, płyta główna to gigabyteGA-8I925X-G:

-925X / Socket 775

-Obsługa procesorów LGA775 Intel® Pentium® 4 FSB800 z technologią HT

http://www.allegro.pl/item617948726_pen … _7015.html

równiesz polecam Pentagram Karakorum. Za tak niską cene nie znajdziesz wydajniejszego i cichszego chłodzenia :wink:

ok. z tego co się zdążyłem zorientować to ten cooler będzie ciężko zamontować bez deinstalacji płyty głównej, nie wiem na ile w tym prawdy. po drugie nie wiem czy zmieści sie na mojej płycie. Poniżej foto płyty i chłodzenia boxowego:

th_45453_DSC03781_123_192lo.JPG

th_45472_DSC03783_123_1057lo.JPG

Jeżeli się nie zmieści to zostaje mi chyba opcja 9cm coolera, czy jednak jego będę mógł zamontować na istniejący radiator i czy w ogóle jest sens instalacji 9cm coolera(wydaje mi sie ze pod wzgledem głośności będze to to samo co box).

Prosze o rady.

karakorum ma 15,5 cm wysokości - zmierz sobie linijką od płyty głównej do ścianki obudowy to będziesz wiedział. Na oko bez linijki mieści się do większości obudów - wystarczy że obudowa jest troche szersza od szerokości napędu DVD

tylko że ja chcę zostawić obecny radiator a tylko coolera zmienić, czy jest taka możliwość?

może i jest, ale wiele stopni w obudowie nie spadnie

wolałbym wiedziec na pewno, czy ktoś z was na intelowski radiator zainstalował inny cooler, po prostu nie mam na tyle czasu żeby demontować całego kompa

możesz spróbować dać jakiś inny wentylator - ale czy to ma sens? zaczepy raczej nie będą pasować ale moze coś dobierzesz…

Jak zmieniasz tylko daltego ze jest głośny to głupota - weź go zdejmij, rozbierz, przeczyść, daj pare kropli byle jakiego oleju i bedzie chodził ciszej.

Jeżeli chcesz zejść z temp niżej to bez wymiany radiatora się nie obędzie