Wybor cyfrowki

Witam!W Najbliższym czasie chciałbym kupić sobie nie droga cyfrówkę (ok. 500 zł) i nie wiem czym mam się kierować przy wyborze ? jakie parametry powinien mieć dobry aparat cyfrowy? wielkie dzięki za wszelkie porady pzdr.

To zależy do czego ten aparat ma ci służyć. W takim zakresie cenowym patrzył bym głównie na jasność obiektywu w następnej kolejności na posiadany zoom optyczny i oczywiście materiał z jakiego wykonano obudowę. Jeżli chodzi o markę to raczej Canon a na samym końcu Samsung i inna egzotyka w stylu Pentagram itp. Rozmiarem matrycy nie ma co się zbyt wiele sugerować chyba że będziesz robił powiększenia wielkości plakatu 8)

A do czego chcesz jej używać? Ja polecam Canona A720 IS. Ma 6-ścio krotny zoom optyczny i co ważne- tryby półautomatyczne i ręczne oraz możliwość stosowania filtrów np. polaryzacyjnego. To pozwoli Ci się rozwinąć trochę bardziej. W tej klasie cenowej to rzadkość. Na ceneo.pl jest od 544 zł. Do tego jeszcze dolicz kartę pamięci (4gb najlepiej sandiska), pokrowiec i ładowarkę na paluszki z czterema akumulatorkami. Mówiąc prościej - dolicz 150-200 złotych. Jeśli nie masz tyle kasy to polecam jeszcze Canona A570 IS. Różni się głównie tym, że ma mniejszy, bo 4 krotny zoom. Ale za to jest już od 409 złotych.

winiarro , dobrze gada :wink:

Jak możesz dołożyć 100 zł to bierz 720. Nie ma kasy to bierz a570 ( chociaż jest a590 to ponoć są jakieś problemy z obiektywem ;))

a ja polecam finepix s5800

To już lepszy używany S5600.