Wybór części

Cześć, co sądzicie o tym zestawie?
Co warto zmienić, co warto zostawić…

Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6
AMD Ryzen 7 3700X
MSI B450 TOMAHAWK MAX
HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB)
ADATA 1TB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro
NZXT H500
be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135mm
be quiet! Straight Power 11 650W 80 Plus Gold
be quiet! SilentWings 3 140mm PWM

Dzięki!

Jeżeli jest to wyliczona kwota to myślałbym nad zejściem na Ryzen 3600 i wskoczenie na szybszy RAM 3466 lub 3600.
Różnica nie będzie kolosalna w FPS, ale może ciut.

Znalazłem w podobnej cenie, https://www.x-kom.pl/p/513029-pamiec-ram-ddr4-patriot-16gb-3600mhz-viper-4-blackout-cl17-2x8gb.html
Są w porządku? Z tego co widzę mają tylko większe opóźnienie

Z dyskiem trochę przesadziłeś, mogłeś o połowe mniejszy a reszta HDD lub zwykłe ssd. Nawet bezpieczniej na kopie.

Nie wiem tez czy zaoszczędzone na podmiance 50 zł nie dodać do troszkę lepszej płyty, Ryzeny 3 mają ten niby inteligentny boost i nie jestem pewien czy nie będzie płyta sie grzała, tak się głośno zastanawiam :wink:

Bardzo fajne, jak budżet daje radę to OK.
Wg mnie płytę główną bym zmienił na:
Płyta główna ASRock X470 Master SLI

Dziękuję wam za odpowiedzi, poproszę propozycje płyty
(Mogę dołożyć tak z 100)
A co sądzicie o karcie bo słyszałem że nie jest chłodną ani cicha…

no nie jest najcichsza, ale jest wydajna… ile ci zostaje na płytę?

Jestem w stanie na płytę wydać do 650/700 zł

Więcej już nie ma co szaleć, ta jest ok i powinna, jak będą, dostać też aktualizacje do 4 generacji i koło tych 100 W dla procka uciągnie, 3800X akurat tyle ma, Twój mniej łakomy i chłodniejszy, ale przypuszczam po chłodzeniu, iż OC planujesz lekkie przynajmniej:)? )

Tak, muszę się tylko jeszcze podszkolić w OC…

W sieci akurat sporo poradników, ze 300 do poziomu Ryzena 3800x powinieneś wyciągnąć bez wielkiej zabawy, ale moja rada byś zatrzymał się ze 100-200 mniej niż inni się chwalą. Jednak ta płyta nie jest do extremalnego OC - jest dobra i sporo można zdziałać, ale bez szaleństwa :wink: Taka moja bojaźliwa natura.

Też należę do tych bardziej ostrożnych w takich sprawach :smiley:
Mam ostatnie pytanie, Czy jeżeli bym podwoił te pamięci to nie było by problemów? Chodzi mi o to żeby po prostu te same pamięci dać 2 razy do koszyka tak abym mógł mieć 32 gb RAM. Pytanie może głupie ale wolę się pytać o wszystkie wątpliwości. :wink:

Powinno działać, nawet lepiej, że z jednej serii pójdą;-)

No to wielkie dzięki :wink: