Wybór czytnika e-booków

Hej, mam pewien problem i liczę na pomoc użytkowników znających/mających urządzenia do e-booków. Poszukuję dla mamy dosyć prostego czytnika e-booków w miarę przystępnej cenie. Głównie poszukuję urządzenia:

-z dobrą (wytrzymałą) baterią

-w dobrej cenie rynkowej

-duży ekran

-ergonomiczny wygląd

-w miarę intuicyjny i prosty interfejs

-czytający większość formatów

-z dużym miejscem na e-booki

Czy możecie coś poradzić, gdyż szukam czegoś taniego, ale naprawdę dobrego ?

Może PocketBook 622

Link:

http://czytnik-ebook.pl/pocketbook-622/

A jeśli nie odpowiada ci ten możesz na inne zerknąć:

http://czytnik-ebook.pl/

Ja bym zainteresował się wyprzedażą Nooków w UK - można wyłapać za 29 funtów i próbować ściągnąć do PL. Sprzęt ma jakoś Kindla (może lepszą?) i ciekawe możliwości rootowania (pod spodem jest Android) - później bardzo prosto można się przełącząć między opcją ‘zwyklego czytnika’ a ‘tabletu’.

Hmm podałeś mi jeden model w sumie nic o nim nie pisząc, a potem podajesz mi stronę z kilkudziesięcioma czytnikami e-booków. Wiesz że umiem szukać na google stron z czytnikami ? A temat założyłem by pomóc znaleźć właściwy. Co do strony - zero informacji, testów czy danych jak długo trzyma bateria - tylko czyste dane techniczne i zdjęcia.

Głównie mi chodzi o sprzęt do kupienia tutaj w Polsce i najlepiej na gwarancji.

Nie wiem, czy kiedyś korzystałeś z czytnika, bo wymagania trochę dziwne:

Co oznacza duży ekran? Standardowy mały kindle wystarcza, to rozmiar książki. Do czytania większych formatów, kolorowych gazet itd. jest tablet. Na tablecie przeglądam pierdoły w internecie, czasopisma w kolorze, czasem zagram w prostą grę. Czytnik jest od tego, aby:

  • był lekki

  • mały,

  • bateria starczała na długo (specyfika e-papieru, gdzie pobór ekranu jest w czasie zmiany strony).

Pozostaje Ci więc Kindle (dobra cena przez Amazon.de). Zastanów się nad tym NOOK SIMPLE TOUCH (widzę, że sprzedawcy z Allegro podchwycili promocję w UK i ściągają to za 218-220zł, przy okazji realizując gwarancję w UK. Ja bym się zainteresował, dobry sprzęt i sporo możliwości.

Dobra sprecyzuję pytanie - poszukiwanie sprzętu, w co głównie celuję :

-wytrzymała, długo trzymająca bateria

-tylko do czytania (bez opcji video, mp3 i innych bajerów)

-w miarę ergonomiczny wygląd (wykonanie)

-czytająca większość formatów (by nie było problemów z wgraniem e-booków na sprzęt, bo np nie są autoryzowane).

Proszę o polecenie kilku modeli, gdyż oglądając je w google już troszkę zdezorientowany jestem, a nie chcę kupić w ciemno.

Czytniki nie mają za dużo konkurecji: Kindle i Nook. W przypadku Kindle kwestia, czy chcesz z podświetleniem (zupełnie nie przydaje się, więc polecam model bez podświetlenia), lub ten Nook Touch (starszy model jest tańszy).

A który Kindle polecasz i dlaczego ?

najpierw podaj budżet :slight_smile:

NOOK SIMPLE TOUCH ma kilka wad np. musisz paluchem przewracać każdą stronę czyli tak przejechać po ekranie paluchem i jest to imho trochę wkurzające. Oczywiście plusem jest cena.

Po drugie zastanów się jakie rozszerzenia plików chcesz oglądać np. pdf (prawie wszystkie), ale np. djvu już nie. A konkurencja jest spora wśród czytników wbrew pozorom.

Ha, miałem napisać wczoraj, ale coś mi wypadło.

Kupuję Kindle 5 z reklamami (taniej, a one mało co są zauważalne) , Kindle Paperwhite jest całkowice dotykowy co mnie troszkę wkurza - choć na początku brałem go pod uwagę :slight_smile:

Dziękuję za polecenia :wink:

Na prośbę autora temat zamykam.