Wybór czytnika ebook

Witam chciałbym za kupić czytnik ebook do maks 1000 zł ale nie musi być jakiś drogi wypasiony. Bedze to moje pierwsze takie urządzenie.Zależy mi głównie na dobrej rozdzielczości czasie trzymania baterii jak i otwierania różnorodnych plików tekstowych.Na nim che czytać głównie książki jak i przechowywać podręczniki do szkoły potrzebne.Również mile widzana funkcja wifi i 3g zwłaszca darmowego bo takowe też są.Co możecie mi za modele polecić abym nie załował wydanej kasy i menu było w polskiej wersji językowej najlepiej??

Sprawdź tę ofertę http://allegro.pl/icarus-sense-g2-czytn … 03335.html

Za ~500 zł możesz u nas kupić Kindle’a albo Nooka.

A jak ma się sprawa z wgrywaniem legalnie e-booków np z empika zakupionych na amazon kindle bo bym go wziął tylko nie wiem jak z pdf i innymi polskimi książkami bo na amazon na pewno kupować nie będę ??Najbardziej mnie interesuje model Amazon kindle touch wifi + 3g czy ma on możliwość wgrania polskiej klawiatury??

PDF-y Kindle czyta, ale zdecydowanie lepiej radzi sobie z plikami EPUB albo MOBI. Ale można PDF-y przekonwertować, np. programem Calibre.

Jeżeli kupujesz książki w polskich księgarniach, to wiele e-booków ma niestety zabezpieczenia DRM, z którymi Kindle sobie nie radzi. Można albo pozbyć się zabezpieczeń (legalne w Polsce, nielegalne w USA) albo kupować w tych księgarniach, które DRM nie stosują. Czyste EPUB-y działają jak powinny. Kindle Touch jest bardzo przyjemny, nie jestem jedynie przekonany, czy jest sens kupować wersję 3G, bo zdaje się przeglądanie internetu po 3G zostało wyłączone.

Polecam przejrzeć http://swiatczytnikow.pl jeszcze.

Kupowanie moim zdaniem czytnika 3G lub wi-fi mija się z celem, jest to atrapa internetu a koszt czytnika jest większy. Lepiej jest kupić książki przez komputer i kabelkiem wgrać do czytnika.

Jeżeli jednak szukasz czytnika czytającego PDF z DRM to np. czytnik PocketBook 611 6" wifi powinien sobie poradzić z tym.

Ja polecam Onyx Boox A60. Radzi sobie z formatami pdf i z polskimi znakami. Bateria jest znakomita i świetnie się na nim czyta książki. Ma wifi które też działa nie najgorzej więc bez problemu pobierzesz ebooki bezpośrednio na niego.

Kindle jest w sumie najlepszym wyjściem. W Calibre można pozmieniać dosłownie wszystko, od czcionki po interlinie itd.