Wybór darmowego hostingu

Witam.

 

Chciałbym założyć stronę internetową, ale na razie postawić ją na darmowym serwerze, nie wiem bowiem, czy się przebiję.

 

Jako że znam się głównie na WordPressie chciałbym go użyć jako CMS’a. Od razu zaznaczam, że blog na ich serwerach mnie nie interesuje.

 

Moje pytanie brzmi: jaki darmowy serwer polecacie do takich celów? Musi on obługiwać php i mySQL, najlepiej z phpMyAdmin.

Praktycznie każdy hosting będzie Ci odpowiadać. Jednak osobiście radzę zainteresować się płatnym hostingiem. Na tym rynku panuje zasada: “najlepszy bezpłatny hosting < najtańszy płatny hosting”.

Na bezpłatnym koncie jesteś klientem drugiej kategorii, wolniej są rozpatrywane zgłoszenia i najgorsze: zawsze Ci wsadzą jakieś reklamy.

Jak nie włożysz to nie wyjmiesz…

To zależy od tego czy dla ciebie około 100 zł na rok to dużo czy mało. W pierwszym roku to raczej znacznie mniej. Ale jak napisał poprzednik płatny jest niezależny od wielu niepotrzebnych problemów np reklamy. szukając płatnego hostingu szukaj minimalnej pojemności bo dużo ci nie trzeba. Mam hosting 1 GB chyba 49 zł oraz domena .eu 36 zł i to jest wszystko na rok.

Na darmowych  często coś nie działa, lepiej nie wypic kilku piw i kupic cos w stylu http://webd.pl/ 

Albo samemu postawić serwer www i postawić tam strone i udostępnic w internecie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=WibmRSlQweo

Generalnie musisz przyjąć, że darmowy hosting to kiepska wydajność bądź reklamy doczepiane do treści.

 

Idealne warunki zapewnia tylko własne miejsce na serwerze, wykupione gdzieś tam. Polecam Hekko - hosting chyba w okolicy 40zł rocznie (najtańszy wariant, ale wystarczający).

 

Z darmowych hostingów jednak, wpadł mi w oko Hostinger - brak nachalnych reklam, wydajność nawet ok. Ich model biznesowy stawia na dotacje i pakiety premium. Chyba najlepszy z darmowych hostingów, z jakimi miałem styczność.

 

Wiadomo jednak, że musisz kupić gdzieś własną domenę. Adresy w darmowych hostingach bywają raczej dziwne, a na pewno nie wyglądają zachęcająco :slight_smile:

 

EDIT:

 

Minusem darmowego hostingu jest też to, że hostujący w każdym momencie ma prawo wcisnąć detele i skasować Cię z serwera. Ot - choćby strona nie jest poczyta więc zajmuje miejsce na serwerze, lub jest bardzo poczytna więc może jest jakimś spam-senderem. Co prawda takie zapisy w regulaminach są, choć mnie nie zdarzyła się jeszcze taka sytuacja - ale potencjalne ryzyko jest.

Prosty płatny hosting w pierwszym roku praktycznie wszędzie masz po taniości.

Dzięki za liczne odpowiedzi.

 

Wiem, że hostingi nie są tak drogie, jak kiedys mi się zdawało, ale darmowy ma być rozwiązaniem czasowym - jak się w miarę uda zdobyć zainteresowanie, się przeniosę na płatny.

Nie ma problemu - sprawdź Hostingera, darmowy pakiet wydaje się bardzo przyjazny (w sumie nie narzekam póki co).

 

Musisz jednak zainwestować parę złotych w domenę. Chyba, że chcesz zdać się na darmowe adresy hostingów, i mieć adres w domenach typu webatu czy besaba :wink:

Raz jeszcze dzięki za odpowiedzi. Zdecydowałem się jednak na płatny hosting, zwłaszcza że siostra też chciała stronę robić, to się jednym podzielimy - powinno wystarczyć, a koszta mniejsze. :slight_smile:

Co do hostingera, również miałem na nim darmową stronkę…moje wrażenia:

  • stare wersję skryptów instalacyjnych (własnoręcznie instalwoany najczęściej nie chce się wgrać),

  • raz działał raz nie…

  • ostatecznie nagle pewnego dnai przestał działać