Wybór domyślnej aplikacji bez uprawnień administratora

(lukand) #1

Witam!

Korzystałem ostatnio z komputera z Windows Vista (bez uprawnień administratora). Aby umożliwić pracę z programem SMPlayer skopiowałem jego przenośną wersję na dysk twardy i utworzyłem skrót do pliku uruchamiającego program. Następnie w Eksploratorze wskazałem przy określonych typach plików, że mają być otwierane rzeczonym programem. Wszytko działało jak należy do momentu, gdy nie postanowiłem użyć nowszej wersji SMPLayera. Pobrałem z sieci stosowny plik (przenośnej wersji) utworzyłem skrót do nowszego pliku uruchamiającego, lecz po kliknięciu jakiegokolwiek pliku, który otwierała poprzednia wersja, otwierała się starsza a nie nowsza. Postanowiłem więc skasować starszą wersję i ponownie we właściwościach plików przypisać je do nowszego pliku nieuruchamiającego SMPlayera. Niestety nic to nie daje, bo pomimo wskazania właściwego pliku system uparcie nie przyjmuje tego polecenia i przypisuje otwieranie pliku multimedialnego innej aplikacji zainstalowanej przez administratora. Podejrzewam, że problem tkwi w rejestrze. Nowy SMPlyer działa, ale nie jest uruchamiany poprzez kliknięcie nazwy pliku multimedialnego w Eksploratorze. Czy można jakoś przywrócić poprzedni sposób działania SMPlayera bez uprawnień administratora?