Wybór dostawcy internetu bezprzewodowego

Witam. Moja siostra studentka zmienia mieszkanie, ale niestety nie ma tam internetu, więc chciałaby kupić jakiś internet mobilny. Ma do przeznaczenia na ten cel do 100 zł miesięcznie maksymalnie. Siostra ogólnie najczęściej to sprawdza pocztę przegląda strony internetowe, czasem obejrzy jakiś kabaret na yt lub posłucha trochę radia internetowego. Z jakim dostawcą najlepiej zawrzeć umowę i jaki pakiet wybrać, żeby nie mieć problemów z zasięgiem oraz nie brakowało transferu?

Zasięg oraz atrakcyjność oferty Play jest chyba najlepsza. W darmowym roamingu korzysta z nadajników Plusa i Orange. Wystarczy obejrzeć dostępne pakiety oraz ceny modemów na strone Play i dobrać odpowiedni.

Z takim, który ma tam zasięg w najlepszej technologii (HSDPA) i ma najmniej obciążoną sieć. Trzeba sprawdzić samemu.

Tak jak wyżej, jeżeli mobilny net to Play.

Trzeba patrzeć zawsze na zasięg w danym miejscu wybranego operatora… Najlepiej wziąć na miesiąc czy ile tam jest do testów, jak będzie dobry zasięg, będzie śmigało to brać

Jak coś to siostra mieszka w Warszawie :slight_smile:

I to dalej bez testów operatorów nic nie da. U mnie na starej pradze t-mobile i play śmiga aż miło, plus i orange ledwo 2 kreski zasięgu, powyżej edga zapomnij…

Najlepiej kupić 4 startery po 5-10 zł i wkładać kolejno do telefonu bez simlocka z hdspa i testować dopóki jest coś na koncie. W przeglądarce telefonu odpal stronę:

i porównaj wyniki.