Wybór dostawcy internetu dla szkoły

W jednym małym projekcie (czysto papierowo-uczelnianym, nie do wdrożenia) przygotowałem sieć komputerową dla dla wiejskiego publicznego gimnazjum. Teraz muszę wybrać odpowiedniego dostawcę internetu. Wydaje mi się, że szkoła, nawet państwowa, to coś w rodzaju firmy i za takimi ofertami powinienem się rozglądać (tzn. nie dla usera prywatnego). Jednak gdzieniegdzie w internecie można znaleźć (przeterminowane, bo z 2007 roku) dane o promocji Neostrady dla instytucji MEN. Cały dzień próbuję się przebić przez ich stronę (dziesiątki cenników i regulaminów), ale nie znalazłem nic.

Ktoś zorientowany mógłby potwierdzić, że szukać powinienem oferty dla firm? A może ma ktoś jakąś propozycję taniej usługi min 6/1 Mb/s (bez stałego IP, domen, miejsca na serwerze, routerów itd.)?

Nie w Internecie.

W Internecie są informacje dla klientów indywidualnych, ewentualnie maleńkich firm. Obsługa instytucji, średnich i dużych firm, to zupełnie inna bajka. Inne też są wymagania odnośnie łącza, przepustowości, niezawodności itd., inne ceny.

Trzeba to zgłosić do biura danego operatora, dalej powiedzą co robić, skontaktują z kompetentnymi osobami, może przyślą na miejsce przedstawiciela handlowego.

Nie wiem, czy przypadkiem szkoła nie musi ogłaszać przetargu (bo na to idą publiczne pieniądze). Operatorzy monitorują informacje o przetargach i sami się zgłoszą ze swoją ofertą.

Analogicznie, programy (windows, office) też nie są kupowane w sklepach, tylko na licencjach grupowych przeznaczonych dla firm i instytucji, sklepiki tym się nie zajmują, tylko wyspecjalizowani dystrybutorzy.

Wymagania łącza mam już policzone, licencje to nie moja broszka. Ale dzięki naprawdę wielkie za informację o przetargu. Jeżeli tak faktycznie jest… problem z głowy (myślę, że wystarczy adnotacja o wymaganiach łącza) :smiley:

Ustawa Prawo zamówień publicznych

Tekst ujednolicony na 01.01.2012

Art 4 Ustawy nie stosuje się do:

(…)

  1. zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14 000 euro;

Jeśli chcesz iść na łatwiznę to musisz mieć spore wymagania co do internetu :slight_smile: albo podpisać długą umowę.

http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dn … blicznych/

np. http://www.optinet.pl/index.php/netia-d … ERNET.html