Wybór dostawcy Internetu w Kaliszu

Kończy mi się usługa w UPC “chello easy 512 kbs”… Niestety, w tym internecie chodzi wszystko ciężko… Jest limit 5GB, ściąganie jakiekolwiek pliku to średnia 20 kb/s np. z przeglądarki Mozilla( oczywiście wszystkie programy są po wył. nawet GG ) i to nie jest jeden raz, tylko jest to tak prawie cały czas… Modemu nie mam uszkodzonego, sprawdzałem u znajomego , on ma taki sam internet i u niego śmiga maks 70kb/s, miła pani powiedziała , że tak czasem bywa, że taki wolny internet… No i niestety tak się ciągłą i ciągnie do końca stycznia… Chcę zrezygnować z UPC… Niestety gdybym mógł wziąłbym sobie Chello 2MB, ale… za drogo… Ale przejdźmy do rzeczy… Co byście mi zaproponowali do 50 zł, jaki internet… Może być radiówka, kablowy , mieszkam w Kaliszu Wlkp. (jeśli chodzi o Multimedie, Hanki Sawicka nie ma tam sieci, więc odpada ), myślałem nad internetem z Matrixa, http://www.mtx.pl/index.php?option=com_ … 1&Itemid=2 , wolałbym radiówke, żeby było jak najmniej kabli… Dobra oferta ?? Co wiąść radiowy czy kablowy ?? Komputer mam stacjonarny… A neostrada ?? Polecacie ??

Osobiście polecam Netię.Odradzam Neo. miałem obydwie usługi (Neo i Net 24) neo jest gorsze. Niby te same łącza ale jak coś nie działa to Netia da jakiś bonus, a TP nic. Nie wiem tylko ile kosztuje 1 Mb. Ale jedno jest pewne jak podpisujesz umowę to najlepiej na rok, max 2 lata. Na 3 to jest porażka bo to co dzis jest atrakcyjne za rok będzie niczym, a za 2 będziesz chciał się wieszać. powodzenia.

A jak z internetem radiowym ?? Opłaca się barać, jaki byłby sygnał skoro na takim wielachnym osiedlu jest 5 anten…

To już zależy od indywidualnych warunków. Musisz wziąć pod uwagę cenę. Nie wiem jak jest z niezawodnością ale jest to kluczowy element. Jeśli masz dostęp do kabli (nie mieszkasz na odludziu) to raczej decyduj się na internet z tego medium transmisyjnego. Jeśli masz kablówkę to również może być interesująca opcja.

czyli co wybrać ?? Nie chcę mieć limitu 5GB w UPC !!

Musisz sie dobrze rozejrzeć. Nie wiem gdzie mieszkasz i jakie masz możliwości (w centrum miasta na pewno będziesz miał alternatywę). Tu gdzie mieszkam najlepszą opcją jest Netia. Jak jest u Ciebie nie wiem. Pewne jest tylko to że łącza radiowe zwykle przysparzają ludziom wiele problemów których jednak nie powinno być w przypadku dobrej konfiguracji. W netii na pewno nie ma limitów ilości pobranych danych.

Jako mieszkaniec Poznania korzystam z usług INEA (dawniej ICP) od ponad 7 lat. Jestem z nich bardzo zadowolony. Umowa na rok, brak limitów i prędkość stosunkowo duża. Z tego co się orientuję świadczą oni swoje usługi w Koninie, ale sprawdź na ich stronie http://www.inea.pl czy napewno dochodzą do Twojego lokalu.

a kto tu potrzebuje internetu w koninie?? autorowi tematu chodziło o kalisz

Rzeczywiscie mój błąd ale chyba w kaliszu tez świadczą swoje usługi

5moq , chyba nie… Ja tam na ich liście nie wyczytałem Kalisz…

Jak radiowy (w Kaliszu) nie wiem czy znasz ale jest taka firma Eurotelpol (sam korzystam)

http://www.eurotelpol.com.pl