Wybór dostawcy internetu

Witam! Otóż kończy mi się umowa z neo(2mb), której za żadne skarby nie przedłużę. Więc chcę zmienić dostawcę neta oraz telefonu na inny… Tylko, jaki? Netia? Może jakieś inne propozycje?

POZDRAWIAM

Google masz zablokowane ?

Inne propozycje era (mam 1MB) jak na razie jestem bardzo zadowolony, choć ktoś inny miał małe problemy na początku.

Gaga120 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Nie polecam internetu bezprzewodowego.Pamiętaj,kiedy potrzebujesz internetu do użytku w domu, zawsze kiedy masz do wyboru przewodowy i bezprzewodowy, wybieraj przewodowy. Każdy ci to powie. 8)

Netia ma ciekawą ofretę, a teraz będą pewnie jakieś dodatkowe promocje związane ze świętami.

No własnie netia… Więcej osób ją krytykuje niż poleca :stuck_out_tongue_winking_eye: A cyfrowy polsat ?

Ja słyszałem więcej pozytywnych opinii o Netii, niedługo podpisuję z nimi umowę.

Nom ja od 3 osób słyszałem skargi…

1.Od kolegi że czasami sie router zacina , że raz przez 3 dni neta nie było … I cały czas (niby naprawiali)

2.Od taty który rozmawiał z kolegą

3.I od znajomego ,który zajmuje się podłączeniami dekoderów(cyfrowy polsat ) i mówił że komu usterek w netii naprawiac nie ma,że lepiej wziąc dialog lub neta z cyfrowego polsatu…

Oni dopiero wchodzą, ich oferta jest jeszcze w fazie testów. Jeśli masz zasięg, nie zaszkodzi spróbować. To jest łącze bezprzewodowe, ale w jakiejś nowej technologii, że ma mieć lepsze parametry nawet od ADSL-i (przepustowość do 21 Mb/s - przy ADSL to jest możliwe tylko prawie przy samej centrali, a taką ofertę dopiero niedawno uruchomiła TPSA).

Z łączy przewodowych, to taniej od Netii wychodzi Multimo.

Gaga120

Przestań z tym polsatem wiem, że znajomy chciałby zarobić.

A polsat ma teraz w ogóle jakąkolwiek rozsądną ofertę ?

Cyfrowy Polsat uruchomi telefonię stacjonarną w IV kw. 2010 r.

Jest jeszcze radiówka:

Ruszają testy internetu Cyfrowego Polsatu ale to na razie testy.

Ja osobiście nie zamieniłbym stacjonarnego internetu na radiówkę (choćby była dwa razy szybsza prędkość).

Po za tym nie lubię firm które robią klienta w konia, a było tak już kiedyś dawno temu.

Pobrali niektórzy dekodery, a po jakimś czasie okazało się, że jak chcesz przedłużyć umowę, to płacić trzeba dodatkowo ekstra co miesiąc za wypożyczenie dekodera !

I oferta według konkurencyjnych firm robiła się nagle już nie taka różowa.

Kablówka to jest właśnie przykład internetu stacjonarnego. Chodziło chyba o radiówkę.

Sieć Polsatu będzie działać w jakiejś nowej technologii, więc jeszcze nic nie wiadomo. Choć pewnie będzie tradycyjnie - może przepustowość i dość wysoka, ale pingi tragiczne.

Tak oczywiście, że o radiówkę.

Kpc21

Z regulaminu multimo:

Mimo tego, że cały abonament możemy wydzwonić nastąpi to bardzo szybko, bo bardzo drogie są rozmowy.

http://www.multimo.pl/getfile/136/ (długo tego nie mogłem znaleźć)

43 gr na stacjonarne, a 79 gr na komórki.

I jeszcze opłata za inicjację połączeń: 0,19 zł

Jest jeszcze więcej jest takich kwiatków ?

Bo jak ktoś sporo dzwoni, to w końcu może mu wyjść dużo więcej niż w “telekomunie” :stuck_out_tongue: .

To chyba się jednak zdecyduję na netię ;] Mam jeszcze takie pytanie do was jaką prędkość byście wybrali?

Obecnie w tp płacę Telefon + internet = ok 140żł

Netia 4mb

(internet + telefon)

od 1 do 6 miesięcy - 1zł+1zł = 2zł

od 7 do 24 miesiaca = 64zł+35zł = 99zł

Netia 8mb

(internet + telefon)

od 1 do 6 miesięcy - 1zł+1zł = 2zł

od 7 do 24 miesiaca = 79zł+35zł = 114zł

To którą jakbyście mieli wybierać byście wybrali ?

POZDRo

Zależy do jakich celów potrzebujesz internetu. Jeśli dużo ściągasz to lepiej 8 Mb.

Do ściągania 8 do konfortowego przeglądania internetu wystarczy 4

ok to decyduje się na 8 mb ;] 15 zł więcej … czyli 15zł za 4 mb ;]

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDŹ:)

Racja, ale nie każdy korzysta z telefonu stacjonarnego. A tak poza tym - cennik Netii masz tutaj:

http://www.netia.pl/files/dom/uslugi/ce … fon_50.pdf

Rzeczywiście jest o te 22% drożej w przypadku telefonów na numery stacjonarne. Bo na komórki (oprócz Play) jest o jakieś 14% taniej.

Poza tym nie każdy korzysta w ogóle z telefonu stacjonarnego.

Ten cennik nie jest wcale tak trudno znaleźć - wystarczy wejść w dział Cenniki i regulaminy :slight_smile:

Każda oferta ma swoje zalety i wady. W Multimo nie dostaniesz też np. w promocyjnej cenie internetu mobilnego. Ale za to w Multimo po zakończeniu trwania umowy przechodzi ona po prostu w umowę na czas nieokreślony na tych samych warunkach. W Netii musiałbyś albo podpisać nową umowę, albo płacić kosmiczne stawki bez promocji. A czy faktura na papierze jest ci do szczęścia koniecznie potrzebna? Na podstawie elektronicznej tez można odliczyć internet od PIT-u.

Tak się składa, że mi też się kończy umowa na neo i zamierzam zmienić na netię 8Mbit/s przez pół roku za 1zł/mies, a potem za 79zł/mies. Średnio wychodzi niecałe 60 zł/mies. Według mnie oferta bardzo atrakcyjna.

Witam !

Otóż dzwonił tata do netii i powiedzieli mu że łacze nie jest przystosowane pod 8m :confused: ? Wie ktoś oco kaman?

Możliwe że do waszego domu nie są poprwadzone odpowiednie linie i nie można mieć aż 8 mb