Wybór dostawcy internetu

wszystko zależy jakich dostawców masz do wyboru…

Netia, tpsa, upc,nie wiem jeszcze jakie firmy świadczą takie usługi. Pewnie będę wybierał między tymi trzema ale tpse chyba od razu wykreśle.

Potrzebujesz zewnętrznego IP (ewentualnie przekierowanych portów) i najlepiej stałego IP (choć zmienne też może być).

1 Mb/s za 50 zł to nie jest dużo (chyba że w ofercie z telefonem). Standardowa cena za tą przepustowość to 49 zł, w TPSA masz więcej. Z Netią bywają problemy.

Chyba że wybierzesz UPC, tam mogą być niższe ceny, bo to TV kablowa.

Kpc21 , trochę się chyba zakręciłeś, nie widzę powodu aby Kolega z podwórka miał potrzebować zewnętrznego i/lub stałego ip, on nic nie pisał o stawianiu serwera gry.

Poza tym cena 50zł za 1 Mb/s (oczywiście rozumiem że chodzi o 1 Megabit na sekundę; nie Megabajt) to jest dużo, ja do niedawna płaciłem 67 za 2 Mb/s i zmieniłem operatora między innymi właśnie ze względu na cenę.

Osobiście wybierając spośród tych podanych wybrałbym UPC.

Sprawdziłem ofertę UPC ale tam chcą tyle samo ile teraz płace a za 8 Mb/s chcą 75 zł. W Netii za taką samą prędkość chcą 49 zł. Z UPC jest taniej dopiero jak biore telefon i tv w pakiecie a tego nie chce zmieniać. Myślałem nad Netią ponieważ mam już u nich telefon ale potem zacząłem czytać o nich w Internecie i jakoś odechciało mi się od nich brać neta. Sam już nie wiem co robić. W Netii naprawde jest tak źle??