Wybór dostawcy internetu

Witam,

Aktualnie posiadam radiówkę i chcę wymienić ją.

I chcę ustawić server do gry GTA San Andreas (legalne pliki serverowe pobrane z strony producenta)

I nie wiem jakiego dostawce internetu wybrać ?

Wiem że na neostradzie i netii na pewno nie będzie działać, teraz nie wiem czy wybrać UPC czy INEA czy innego dostawce ?

I jaką opcję wybrać |PRYWATNE IP|PUBLICZNE IP| ? |STAŁE IP|ZMIENNE IP| ?

Jeśli wybrałem zły dział proszę przenieść.

Proszę o odpowiedzi.

Ja mogę polecić upc korzystam z usług tej firmy i żadnych niedogodności nie doświadczyłem,i z tego co się orientuje to na serwer do gta musisz mieć stałe ip.

Raczej będzie ci potrzebne stałe ip aby nie musieć za każdym razem podawać ludziom twojego aktualnego ip.

Jeśli serwer gry ma być ogólnodostępny to musisz mieć publiczny (inaczej mówiąc zewnętrzny) adres ip bo w na prywatnym to będzie on dostępny tylko dla ludzi z tej samej podsieci co ty.

Oprócz tego muszą być przez twojego dostawcę przekierowane odpowiednie porty (odpowiednie dla danego programu/gry) i jeśli masz u siebie router to w nim tak samo.

Czyli w skrócie potrzebujesz stałego zewnętrznego (publicznego) adresu ip oraz przekierowanych portów.

  • Czyli moje pytanie w skrócie jaki dostawca internetu oferuje taką opcję ?

Czy ja wiem czy musi mieć stały adres ip. Po to jest np. serwis dyndns.com aby przekierowywać ludzi do Twojego adresu IP czy masz zmienny czy stały i możesz sobie przyporządkowac np. nazwę zamiast adresu do łączenia się z Tobą także miałbyś stałą nazwę. Co do zewnętrznego adresu ip czasem nie jest to potrzebne jeśli dostawca jest dobry bo np. odpowiednie porty będą przekierowywać do Ciebie aczkolwiek rzadko się z tym spotkałem bo wolą jednak sprzedać Ci zewnętrzny adres niż kombinować z przekierowywaniem :slight_smile:

Poczekajmny na IPv6 to wtedy zewnętrznych adresów będzie starczyło dla wszystkich :slight_smile:

Dodane 14.06.2010 (Pn) 14:10

Dostawcy rzadko bawią się w przekierowywanie portów ( to tylko w przypadku gdybyś nie miał zewnętrznego adresu IP), jeśli masz zewnętrzny adres IP (każdy praktycznie dostawca to oferuje aczkolwiek lepiej się dowiedzieć przed podpisaniem umowy). A przekierowywanie adresów potem musisz ustawić już tylko w swoim routerze (jeśli jesteś za NATem).

Ale ja potrzebuje publicznego IP i stałego IP bo nawet jeśli użyję dyndns.com to w wyszukiwarce serverów do GTA SA mojego IP servera nie pokaże.

No to co za problem, zazwyczaj jak masz publiczny adres to jest on również najczęściej stały. Bo jeśli ktoś kupuje publiczny adres to w celu posadzenia jakiegoś serwera a w tym przypadku stały zewnętrzny/publiczny adres IP jest niezbędny.

Więc oczekuje teraz tylko na poradę jakiego dostawcę wybrać.

Mój siostrzeniec robił sobie serwer pod UPC i śmigało mu bez problemów,weź UPC.

Powiedz nam co masz dostępne (byle nie “radiówki”, ping). Jeśli miałbym wybierac pomiędzy UPC a TP/Netią to bym wybrał te pierwsze. A pytanko, jaki jest minimalny upload na serwerze żeby wszystkim dobrze gra śmigała w GTA San Andreas?

UPC ma generalnie dobre opinie (osobiście mam innego ISP więc nie powiem jak to jest w praktyce) ale możesz mieć problemy z postawieniem serwera gry u nich - cytat z http://strefaklienta.upc.pl/informacje_i_porady/?cid=77

Najlepiej skontaktować się z biurem obsługi spytać ich o to.

Ich oferta mówi TYLKO o jednym publicznym adresie IP więc nie ma mowy o żadnym zmiennym IP

BenderBendingRodriguez , nie myl pojęć, co innego stały lub zmienny a co innego prywatny lub publiczny.

Mają wykupione publiczne adresy dla swoich klientów ale (z tego co napisali w FAQ) przydzielają je swoim klientom dynamicznie a nie statycznie - możesz co jakiś czas dostać inny ip choć też zewnętrzny.

Zresztą mój znajomy korzystający z innego ISP też ma publiczny ip ale jest on zmienny - miałem ustawiony dostęp do jego sieci poprzez jego ip i wszystko działało aż w którymś momencie jego ip się zmieniło i musiał mi podać swój aktualny ip.

Najlepiej skontaktować się z biurem obsługi spytać ich o to.
  • Właśnie wystałem do nich maila.

Jakich dostawców polecacie ? (publiczne, stałe ip) ?

Korzystałem kiedyś z podobnych uslug w UK i zmiana IP następowała jedynie podczas restartowania modemu. Bardzo możliwe że masz rację w takim razie polecamy koledze zadzwonic i się dopytac :slight_smile: Swoją drogą to jest idiotyczne :smiley: Publiczny adres IP ale zmienny :slight_smile:

To temat szeroki jak rzeka, napisz jakich dostawców masz do wyboru bo możemy ci podawać ISP których nie ma w twojej okolicy.

I zapomnij o dostawcach którzy oferują połączenie przez łącza radiowe (jak to ci już ktoś napisał) bo pingi będą masakryczne.

UPS ma jeden adres publiczny tu się zgadza ale to wszystko jest trasowane. Więc jedno IP maja wszyscy którzy są w danej podsieci czyli kilkaset osób z tym samym IP wiec bez przekierowania portów serwer nie będzie potrafił się skomunikować ze światem zewnętrznym.

Coś tu się nie trzyma kupy, napisali na stronie:

Czyli albo coś kolego pomyliłeś (lub masz inną umowę niż ta którą teraz mają w ofercie) albo oni coś kombinują i oszukują klientów, bo sugerują jednoznacznie że dają indywidualne publiczne adresy.

lub gdy sie ma dynamiczne mozna zrobic darmowa domene na http://www.no-ip.com/

Nie chciałem pisać nowego tematu aby nie zaśmiecać forum więc napisze tutaj. Obecnie posiadam internet od lokalnego dostawcy. Mam prędkość 1mb/s za 50 zł. Uważam,że jak taką prędkość jest to za dużo. Chciałbym zmienić dostawce internetu. Myślałem o Netii skoro już mam u nich telefon, ale przeczytałem dużo złych opinii na ich temat i teraz sam już nie wiem. Czy wszyscy dostawcy internetu są tak nieprofesjonalni jak Netia? Może jednak warto wybrać Netie skoro mam już u nic telefon. Czekam na wasze rady. Z góry dzięki.