Wybór dostawcy internetu

Witam, w związku z nadchodzącym końcem umowy z netią, chciałbym zorientować się jaki dostawca internetu jest najlepszy, głównie chodzi mi o stabilność prędkości transferu, oraz samą prędkość, reszta mnie nie interesuje, aktualnie posiadam 800kb/s z Netii i zdarzały się częste niestabilności łącza, w pierwszym roku umowy posiadałem jedynie 600kb/s, i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy jest lepszy dostawca niż Netia. Mam na oku promocje UPC 30MB/s Fiber. Może ktoś o tym więcej powiedzieć ?:slight_smile:

A masz okablowanie upc u siebie? upc, vectra, multimedia to kablówki w standardzie docsis, nie idą po linii telefonicznej tylko kablu koncentrycznym.

Jeśli nie wiem o co chodzi to raczej tego nie mam :stuck_out_tongue:

Hm, a czy instalacja ów okablowania wiąże się z kosztami?

To nie takie hop-siup. Musi przyjść operator ze światłowodem, postawić sprzęt, pokuć w budynku i doprowadzić okablowanie do klienta końcowego. Dla jednego użytkownika nie będą tego robić.

Jeżeli nie masz na klatce puszek kablówki, tylko linie telefoniczną to wszelakie upc, vectry, multimedie, toye odpadają. Zostaje to co idzie po linii telefonicznej czyli tp, netia, dialog, multimo - każdy ma podobne ceny.