Wybór drukarki atramentowej HP

Witam

Poprzednio używalem HP DJ 959c ale kilkunastoletni czas eksploatacji zrobił swoje i obecnie rozglądam się za nowszą atramentówką HP.

Prosiłbym jednakże użytkowników takiego sprzętu o rozwianie moich wątpliwości w następujących kwestiach:

  1. Czy dobrze funkcjonuje w takich drukarkach wifi jesli sygnał w domu mam sredni (w zależności od pomieszczenia od -60 do -80 dBi). Używamy w domu kilku laptopów więc wifi byłoby przydatne ale czy to naprawdę funkcjonuje? Posiadany router to TL-Wr543G. 

  2. Czy warto wybrać wygodniejszą drukarkę umożliwiającą wydruk dwustronny czy też w praktyce taka drukarka raczej sie nie sprawdza (np. przez złe pobieranie papieru)?.

  3. Czasem drukuję na papierze fotograficznym (grubszy i szywniejszy) - czy obecne drukarki HP radzą sobie z takim papierem czy też niektórych modeli należy unikać?

Za rady z góry dziekuję :slight_smile:

 

 

chodzi Ci o nową samą drukarkę, czy urządzenie wielofunkcyjne 3w1?

 

  1. co do wifi, to jak z każdym innym sprzętem w tej technologi. jeśli laptop ma zasięg to i drukarka w tym miejscu powinna go mieć. może być trochę słabszy bo ma wbudowaną antenę i nie da się jej wymienić, więc może okazać się ustawienie drukarki w miejscu o lepszym sygnale.

  2. jak uważasz. zacięcia papieru występują raczej w obu typach i wcale nie jest powiedziane, że wpływ na to ma sama drukarka.

  3. z papierami foto nie powinno być problemu. zresztą w specyfikacji drukarki powinno pisać jaką gramaturę i jaki rodzaj papierów obsługuje drukarka.

Dzięki za odpowiedź. Skłaniam sie ku urzadzeniu wielofunkcyjnemu HP.

Co do zacięc papieru to zapewne występują w obydwu typach ale zakładam że (nieznany mi) mechanizm obracania papieru daje tym nieprawidłowościom dodatkową szansę zaistnienia. Stąd pytanko jak w praktyce wyglada precyzja pracy takiej drukarki (zacięcia, pobieranie zbyt wielu kartek, krzywe wydruki po obróceniu kartki)…

No i jeszcze coś… zaskoczyły mnie nierzadkie opinie nt niestabilności połączenia wifi albo trudności w jego skonfigurowaniu (nawet w sklepie mi odradzają) no i zastanawiam się czy to faktycznie bywa problemem czy też wynika z umiejętności użytkowników jedynie…

mój brat ma tego typu sprzęt (dokładnie to hp3050a) więc:

co do wifi: działa jak każdy inny sprzęt tego typu. nawet laptop/smartfon/tablet czasami zgubi zasięg. dzieje się to rzadko (i często zależny od sztuki lub warunków pracy) i prawie nigdy podczas drukowania. najczęstsze gubienie występuje gdy drukarka długo przebywa w stanie gotowości. naprawa tego jest banalna. teoretycznie by się ponownie połączyć trzeba zresetować połączenie używając odpowiedniej opcji w ustawieniach drukarki. szybciej jednak jest wyłączyć i ponownie włączyć całą drukarkę. sama konfiguracja jest prosta, a na obudowie zwykle jest dioda informująca o stanie sieci. drukować można z każdego miejsca mieszkania i urządzenia (np. do tabletu raczej nie podepniesz zwykłej drukarki z usb), a drukarka “uwiązana” do miejsca jest jedynie kablem zasilającym.

co do papierów: to większość tego typu urządzeń już nie przewija papieru (podajnik na papier z przodu i tacka “wyjściowa” też z przodu), bo podajnik na papier znajduje się z boku, a tacka “wyjściowa” na przeciwległym boku. tak więc odpada problem “przewijania”/przeginania grubszego papieru. moją hp5740 potrafię wymęczyć by drukowała na papierze nawet 250g (często używam 160~180g), a u brata na 3w1, 250g drukarka “łyknęła” bez problemu.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Przekonałeś mnie do tego sprzętu :slight_smile: