Wybór drukarki laserowej HP

Witam!

Czy ktoś może mi powiedzieć, którą z tych drukarek: HP LaserJet 1018 czy HP LaserJet P1005 warto kupić?

HP LaserJet P1005 ma niby lepsze parametry (poza poborem prądu), ale z tonerem jest już chyba problem. Nie mogłem znaleźć zamiennika. :frowning: Najwidoczniej nie jest to jeszcze rozpowszechniony model.

Cenowo, oba modele są zbliżone.

Używam HP-1018 i jestem więcej niż zadowolony. Zastępcze tonery są tanie jak barszcz. Wydruki wykonywane szybko i dobrze. Do tego sama drukareczka jest mała, ładna i tania.

“Osiemnastkę” widziałem w praniu, więc wiem jak się sprawuje. Pomyślałem, że skoro P1005 jest zaledwie o 10-20 zł droższa/tańsza (zależnie od sklepu) to może warto wybrać właśnie ją, bo jest szybsza (14str/min). Odnośnie tonera to np. startowy ma gorszy, bo tylko na ok 700str. W związku z tym, nie wiem, na ile stron wystarcza standardowy toner, bo nie sądzę, że 700str.

Już wiem. 1500stron. Jednak kupię 1018. :slight_smile:

Na startówce mam już 800 stron. Zastępczy pełny toner w Grudziądzu można kupić za 70-80 zł. Podobno zawierają większą ilością proszku, niż oryginalne.

Takich tonerów nie widziałem. Na komputroniku znalazłem do 1018 tonery z BlackPointa o rozszerzonej pojemności ze standardowych 2000str do 2400str, ale za 171zł, kiedy oryginał (2000str) stoi za 181. Startówka w 10018 jest zbliżona do sztandarowej pojemności.