Wybór dysku SSD - Kingston, Samsung czy Adata?

Jak myślicie jaki dysk wybrać do takiej płyty (choć możliwe w sumie że zmienił bym ją żeby mieć 8gb w jednej kości pamięci). Teraz mam dysk WD Caviar BLACK 1TB 7200 i oczywiście zostanie w pudle - ssd pod system oraz ide oraz środowisko do programowania w javie.

Zastanawiam się czy wystarczy mi najtańszy [kingston](http://www.pcprojekt.pl/?/p katalog_produktow/id_gl 61/id_produktu 5426/ Kingston_SSD_V300_120GB_7mm_450MB_450MB_/) czy może opłaca się dołożyć do takiego [samsunga](http://www.pcprojekt.pl/?/p katalog_produktow/id_gl 61/id_produktu 5336/ SAMSUNG_SSD_840_EVO_120GB_2_5_quot_MZ_7TE120BW_540_410MB_s/) albo takiego adata?

Akurat takie linki bo przyznam że w miarę wygodnie po pracy miałbym odebrać więc nie tłukło by się gdzieś kurierem czy pocztą :slight_smile:

Niestety Samsung ma pamięci TLC (mniejsza żywotność względem MLC), Kingston ma pamięci MLC ale niestety oparty jest na kontrolerze SandForce, Adata bez komentarza.

 

Od siebie dodam [Plextor’a M5S 128GB](http://www.pcprojekt.pl/?/p katalog_produktow/id_gl 61/id_produktu 5711/ Dyski_SSD_Plextor_PX_128M5S_128GB_520MB_200MB_s_70k_IOPS_S_ATA3/)

 

Dysk SSD chcesz podłączyć do U3S6 card (tylko dzięki temu możesz mieć SATA 3)?

 

 

System zamierzasz przenieść na nowy dysk czy zainstalować ponownie (potrzebne będą sterowniki do SATA)?

W sumie chyba by mi starczyło sata2 a jakieś problemy będa z takim dyskiem poprzez tą kartę jeżeli chciałbym mieć sata3 na tej płycie?

System w razie czego mogę przeintalowac ponieważ mam płytkę oemową do kompa z win7 więc nie będę musiał się bawić w żadne recovery :slight_smile:

Jeszcze się zastanawiam czy nie kupić w ogóle nowej płyty głównej która miała by sata3 na płycie + 8gb w jednej kości + pasta na procek no i dysk ssd tylko że wszystko musiało by się zamknąć w 1k więc jeszcze zobaczę.

Rozważę jeszcze tego plextora - cena niespecjalnie wyższa niż kingstona a skoro może być lepszy

Z tego co czytałem w internecie to nie powinno być problemów, kontroler trzeba przełączyć w tryb AHCI (zresztą jeśli byś chciał podłączyć dysk pod płytę główną to też trzeba to zrobić), pozostaje jeszcze kwestia sterownika (użycie sterownika Microsoftu msahci czy Marvela).

 

Jeśli byś podłączył dysk do płyty to trzeba by zaktualizować sterownik do Chipsetu, dyski SSD na Marvel’ach miewają problemy z kontrolerami AMD (tym bardziej na starych sterownikach).

 

Nie chodziło mi o recovery tylko o migrację systemu na SSD.

 

Da radę.

Podejrzewam że zamast wywalać z systemu stare wersje javy oraz net framework które wyszły przez ten czas żeby zejść do przyzwoitego poziomu zajętości dysku systemowego to ja chyba i tak potraktuję to jako format, dzięki za info w temacie :slight_smile: