Wybór dysku SSD

Witam was!
Mam problem z wybraniem dysku SSD. Aktualnie zastanawiam się nad tymi dyskami:

  • GoodRam CX300 lub IRDM 2GEN
  • Adata Premier SP580 lub SU650 lub Ultimate SU800
    (wszystkie dyski są o pojemności 120GB)

Jeżeli znacie lepsze dyski o podobnej cenie do wymienionych powyżej (max. 180-200zł) to prosiłbym o podanie modelu :slight_smile: Dysk będzie używany w laptopie posiadającym złącze SATA III (Lenovo Z50-70).

ADATA Premier Pro SP920 128GB za 214zł w morele aktualnie http://zwarty.pl/lK7G2S5

1 polubienie

Posiadam CX300 120 GB.
Użytkuję od miesiąca.
Dysk 165 zł a system lata jak rakieta.
Mogę polecić.

Z wymienionych przez Ciebie zdecydowanie bardziej polecałbym CX300 . Marki (polskiej) nie trzeba specjalnie reklamować, ten model rzecz jasna trzyma poziom, system włącza się w mgnieniu oka, na plus bardzo dobre wykonanie, świetna trwałość.

ADATA SU800 128 GB. Solidny dysk z wysokim limitem zapisu (producent nie podaje wartości) i jednych z lepszych osiągów w tej klasie.

Z tego wpisu wynika, że polecasz ze względu na pochodzenie marki, to jest dysk montowany w Polsce, z części w całości importowanych z zagranicy :wink:

Jako opcja ultra budżetowa jest OK.

Nie chce kupić bubla (nie twierdzę, że taki jest dysk od firmy GoodRam, chcę znać wasze zdanie), co podziała z rok i jedyne na co będzie się nadawał to do kosza. Zdecydowałem się jednak dopłacić trochę do ADATA Premier Pro SP920, ma dobre opinie i raczej lepsze pamięci. Dysk będę zamawiał dopiero jutro, więc jeśli ktoś ma lepszą propozycję to prosiłbym o podawanie linków/modeli :slight_smile:

Premiere Pro SP920 ma dość przeciętne osiągi, zwłaszcza pod względem zapisu sekwencyjnego. Użyte w tym modelu kości MLC nie dadzą żadnej realnej korzyści na co dzień. Dopłata w tym przypadku nie ma sensu.

Moim zdaniem w tym budżecie adata ale SU800 to najbardziej słuszny wybór :slight_smile:

Posłuchałem się waszych rad i zakupiłem dysk ADATA SU800. Po paru dniach użytkowania uważam, że był to dobry wybór. Laptop włącza się w ~7 sekund, pliki przenoszą się szybko, wyniki z benchmarków poniżej (benchmarki zrobiłem na czystym Windowsie 10 na tym dysku)

CrystalDiskMark:
test

AS SSD:
AS%20SSD