Wybór dysku twardego 2TB Sata III

Witam

Proszę o pomoc w wyborze dysku twardego.

Zastanawiam się, który z tych dysków wybrać.

  1. WD WD20EARX 2TB Caviar Green 7200 64MB SATA III

  2. Seagate ST2000DL003 2TB sATA III 64MB

Zdecydowanie Samsung F4.

Proszę o uzasadnienie tego wyboru. Dyski samsunga maja starsze złącze (sata II), połowę pamięci cache i krótszą gwarancję od dysków, które podałem.

Złącze nie ma znaczenia, bo dysk zapewnia transfer rzędu 100MB/s, a SATA II oferuje rzeczywisty transfer na poziomie 300MB/s, więc w tym przypadku nowsze złącze to wyłącznie chwyt marketingowy. A pamięć ma znaczenie tylko przy transferach wewnętrznych np. przy przenoszeniu danych z partycji na partycję.

Seagate to model Green z talerzami 5400rpm, więc na dysk systemowy nie będzie odpowiedni ale pod magazyn jak najbardziej się nadaje, w testach też nieźle wypada.

Samsung daje 36 mies gwarancji więc nie wyróżnia się negatywnie pod tym względem.

Generalnie na system według mnie Samsung, jako magazyn Seagate ST2000DL003 2TB.

Rzeczywiście samsung daje gwarancje 36 miesięcy. Zasugerowałem się pewną stroną na, której była informacja o 2 letniej gwarancji. Rozumiem, że rozmawiamy o SAMSUNGU 2TB HD204UI 5400 SATAII 32MB jak widać również posiada 5400rpm. Dysk WD to nowość i ciężko mi znaleźć jakieś opinie na temat tego dysku.

Fakt o tym WD wiele poczytać nie można, a Samsung i Seagate to wyłącznie 5400rpm, zasugerowałem się dyskiem kolegi bo jego dynamicznie zmienia prędkość z 5400 na 7200rpm. Więc w tym przypadku najlepiej weź Seagate, bo jest to cichy dysk z tego co czytałem na teście i zapewnia rozsądne transfery. WD jest w tym momencie niesprawdzone, chodź z doświadczenia wiem, że Western Digital robi dyski bardziej hałasujące od konkurencji. Sam mam Caviara i w porównaniu z poprzednią Barracudą od Seagate różnica jest bardzo duża, na niekorzyść WD.

Seagate straciło lekko renomę po serii 11, które były awaryjne, ale obecnie nowe modele nie mają już tych wad. Jak dla mnie bierz Seagate.

Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi. Moim faworytem był Seagate lecz obawiałem się awaryjności jednak dyski z tej serii nie mają z nią problemów. Zdecydowałem się na dysk Seagate ST2000DL003 2TB sATA III 64MB.