Wybór dysku twardego

Ostatnio zakupiłem Dysk WD Caviar Blue stąd:

http://www.saturion.pl/product/139923/S … IFIED.html

Niby przesyłeczka fajnie szybko, sprawnie, lecz po podłączeniu do komputera sprzęt nie działa, pisczy, stuka o głowicę, więc go odesłałem i zwrot pieniędzy.

(Był to WD z czarną naklejką)

Teraz pytanie czy nadal próbować kupić tego WD,może Samsunga F3 czy też Hitachi Desktar, głównie zależy mi na wydajności,żeby nie był zbyt głośny oraz był niezawodny,wytrzymały. Który z tych będzie najlepszym wyborem?

WD nie słynie z nadmiernie awaryjnych HDD. Konkurencją jest właściwie tylko Seagate ST1000DM003, reszta modeli jest przestarzała.

Oferta wskazuje z linku wskazuje na to, że kupiłeś dysk z wymiany pogwarancyjnej (RECERTIFIED). Przestrzegam przed takimi dyskami m.in. bo mają krótszy okres gwarancyjny producenta.

Przy zakupie dysku też brałem pod uwagę F3 i Deskstara, ale w końcu wybrałem WD Caviar Blue i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć.

Teraz już będę uważał żeby nie kupić dysku z napisem Recertified. Zakup z morele.net będzie dobry?

http://www.morele.net/dysk-western-digi … em-353686/

tak

A czy warto dokupić przy okazji chłodzenie dla tego dysku? Z przodu nie mam żadnego wentylatora bo prostu nie ma miejsca tam na niego.

Nie warto, optymalna temperatura dysku to >40C (<50C), jeżeli nie masz np. karty graficznej która zmienia obudowę w mały piekarnik to takie chłodzenie jest zbędne.

Czyli nie opłaca się wydawać 10zł na chłodzenie? Obecnie na dysku w idle mam 30-35 stopni podczas grania do 45 stopni dochodzi więc prawie granica.