Wybór dysku zewnętrzengo

Witam,

od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna zewnętrznego dysku twardego.

Szukając coś ciekawego, znalazłem:

http://www.euro.com.pl/dyski-twarde-zew … -3-0.bhtml

Co sądzicie o tym dysku?

Ewentualnie co moglibyście polecić innego?

Orientuje się ktoś z was jaki można osiągnąć realny transfer na portach USB 2.0 i 3.0 przy takich dyskach?

Pozdrawiam.

Mam podobny dysk, tylko że mniejszy i bez USB 2.0 - wydajnościowo źle nie jest, z trwałością też nie jest źle, ale obudowa cała porysowana jest zaraz, po upadku pękła obudowa, ogólnie nie za dobrze wygląda.

sla17 , dzięki za odpowiedź, co do obudowy słyszałem podobne opinie i myślałem nad dokupieniem pokrowca - koszt około 30-40 zł.

Osobiście mam takie coś :

pokrowiec-wd-my-passport-hard-case-silver~9522647.jpg

I byłoby OK, gdyby była w środku gumka - tak już kilka razy zaliczył upadek, na szczęście z kilku cm na biurko - ale co, gdybym otwierał nad dywanem :D? Chyba, że nigdy ci się nie spieszy :wink:

Jeżeli kupować, to dołożyć (niewiele, ale zawsze) i kupić WD Nomad - sam już kilkukrotnie chciałem kupić, ale zawsze mówię “zamówię, gdy będę coś innego kupował”, a jak już zamawiam to się okazuje, że wszystko starczy jedynie na pokrycie kosztów kupowanej rzeczy :wink: Nie wiem tylko, czy można do środka schować kabel - ale to już musiałbyś napisać np. do tego, kto to ma albo kto to testował.

sla17 , dzięki ponownie za odpowiedź :slight_smile:

Raczej nie należę do osób, które się śpieszą, więc chyba mi nie grozi takie coś :wink:

Ten pokrowiec od WD co pokazałeś to bardzo, bardzo ciekawa propozycja ;]

Widać nie ma zbyt dużego zainteresowania tematem ;D, czytając opinie ludzie mówią że ogólnie dysk fajnie działa wiec chyba się skuszę na niego :slight_smile:

Dzięki i powodzenia