Wybór edytora filmów video

Poszukuję jakiegoś dobrego, darmowego w pełnej wersji programu do edycji video i audio najlepiej po polsku ale to nie najważniejsze. Powinien posiadać w miarę dużo różnych opcji, efektów, przejść itd.

hmmm ciężko będzie.

http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i … ws,46.html posortuj sobie według liczby pobrań, ocen, rodzaju licencji i wysuń wnioski.

ostanio obrabiałem film z wakacji w “Ulead VideoStudio 11 Plus PL” przypadł mi do gustu.

Wręcz przeciwnie - strasznie łatwo… bo nie ma edytora spełniającego przedstawione wymagania.

Obecnie na świecie liczą się kosztujące ciężkie pieniądze produkty od Adobe i Sony. Jeżeli nie tworzymy hollywoodzkich produkcji, tylko filmy weselne, bez problemu wystarczy Pinnacle Studio (najtańsza licencja to ~200 zł). Darmowych i funkcjonalnych alternatyw brak. No chyba że mówimy o Windows Movie Makerze…

Sytuację może w przyszłości zmienić Lightworks, który wydaje się nadawać do użytku domowego (oprawa zdjęć z kamery albo obróbka filmów na Youtuba).

Panowie z całym szacunkiem, ale mówicie tutaj o wersjach co prawda dobrych i w miarę funkcjonalnych ale płatnych zakupionych w sklepie, no może z wyjątkiem WMMakera który jest domyślny. Wymienione programy miałem okazję już przejrzeć, lecz są to chyba wersje albo testowe albo z limitem. Jedyna ostatnia deska ratunku to może Lightworks choć to nie wersja stabilna a rozwojowa. A ja pytam czy można jeszcze ściągnąć coś pełnego i bezpłatnego z sieci np. z dobreprogramy. Czy należy raczej porzucić złudzenia i udać się po pełną wersję do serwisu ?