Wybór edytora (X)HTML


(kremuwa) #1

Tak, było pewnie ze sto razy. Ja jednak spytam - jaki (i dlaczego) edytor (X)HTML polecacie? Nie jestem już całkiem początkujący, do tej pory korzystałem z Notepada++, jednak myślę, że do HTML może być coś lepszego.


(Mathew) #2

Możesz spróbować z płatnego Adobe Dreamweaver, ale Notepad++ jest najlepszy.


(M@ster) #3

Netbeans, Eclipse... osobiście korzystam z tego pierwszego. Pomijam takie bzdety jak kolorowanie składni, to co Cię interesuje to podpowiedzi do tagów, automatyczne zamykanie, wbudowana dokumentacja i mnóstwo innych a skończywszy na wbudowanej wyszukiwarce z możliwością stosowania wyrażeń regularnych... trudno to nawet wymienić.


(Kstarski) #4

a ja polecam komodo edit (http://www.activestate.com/komodo_edit/) ta wersja jest darmowa (płatny jest dopiero komodo IDE)

bardzo duże możliwości, instalowania pluginów, obsługa makr, wygoda uzytkowania :slight_smile:

pierwsza czynnosc po instalacji: "Edit/Preferences/Fonts and Colors" i tutaj zmiana tematu na "Dark", polecam każdemu, ulga dla oczu przy długiej pracy :slight_smile:


(kremuwa) #5

A mówią, że od przybytku głowa nie boli...


(Mariusz2124) #6

Przez jakiś czas używałem pajączka i według mnie jest dobry ale pod względem wizualnym typu kolorowanie tekstu to raczej lipa :? Możesz też wypróbować ked-a jest darmowy i w miarę dobry. Teraz pisze w notepad++ i według mnie jest najlepszy ale wypróbuje zaraz programik który polecił kstarski i może okaże się jeszcze lepszy od notepad++ :smiley:

-- Dodane 28.11.2009 (So) 15:53 --

kstarski program komodo jest kozacki :smiley: dobra opcja z tym czarnym stylem chociaż naukowcy doszli do wniosku że oczy tak naprawdę bardziej się męczą na stronach z czarnym tłem. Dziwne :?

-- Dodane 28.11.2009 (So) 16:15 --

Jak zlikwidować tą linie na środku?


(Selene55) #7

Gorąco polecam darmowy, polski edytor tekstowy KED – jest świetny. Intuicyjny interfejs, kolorowanie składni, podgląd strony, numerowanie linii, podpowiedzi, automatyczne zamykanie i wiele innych. Nie tylko XHTML, ale także JavaScript, PHP. Nie posiada edytora graficznego WYSIWYG, ale uważam, że nie jest to jego wada, wie to każdy kto orientuje się co z kodem robi WYSIWYG i jakie są tego finalne efekty.

Radzę ostrożnie z wyborem edytora – miałam do czynienia z 2 takimi, na których nie dało się nic zrobić.


(Wiktor 1996 96) #8

Ja używałem i kED i Notepad++.Obydwa są bardzo dobre,jednak kED już od kilku lat nie jest już rozijany dlatego lepiej używać noteapd++ :smiley:


(Kstarski) #9

bloodscreen , edit/preferences/editor/smart editing/Show edge line(...) odznacz tego checkbox'a :slight_smile:


(Mariusz2124) #10

ok :slight_smile: dzięki :slight_smile:


(Emagnuski) #11

CoreEditor --- jest płatny, ale ma prawie pełne funkcje w wersji trial, jest 100 uruchomień co przynajmniej mi wystarcza (od czasu do czasu przeinstalowywuje system)


(Croos22) #12

Najchętniej korzystam z notatnika.A co do programów to jest cała masa.

Tu jest spis kilki edytorów:

:arrow: http://www.kurshtml.boo.pl/html/edytory,zielony.html