Wybór funduszu emerytalnego

Chcę wybrać jakiś fundusz emerytalny, bo od niedawna zacząłem pracować. Jestem komplenie zielony w tych sprawach, nie wiem czy mam brać I i II filar czy jak, kolega mi proponuje Złotą Jesień, bo Jego wujek jest jakimś tam przedstawicielem, ale nie wiem czy to dobry fundusz. Ktoś mógłby po krótce co nieco mi wytłumaczyć? Naprowadzić mnie na coś?

Fundusze emerytalne potraciły ogromne kwoty pieniędzy od lipca zeszłego roku, choć jak wiadomo wszystkim zaczęła się recesja. Powód - głupota zarządzających funduszami.

Absolutnie nie ładuj się w trzeci filar, pieniądze które zaoszczędziłeś zainwestuj wkrótce w fundusz inwestycyjny - sam nim będziesz zarządzał.

Wkrótce - czyli wtedy, kiedy minie bessa.

Więcej na pw jeśli chcesz coś więcej wiedzieć.

A inwestycyjne niby nie potraciły?

Ranking: http://www.rp.pl/artykul/181781,201943_ … erali.html

Jest to jakaś wskazówka, ale dziś jest tak, jutro będzie inaczej. Jak nie wybierzesz, zawsze będzie źle.

Trzeci filar - jak kolega wyżej pisze. To już lepiej nawet na zwykłą lokatę odkładać.

A masz wybór że się pytasz ??

Z tego co mi wiadomo od przynajmniej paru ładnych lat II filar jest obowiązkowy, wybór tylko miały osoby osoby urodzone przed 1969 rokiem.

http://www.ofeonline.pl/system-emerytalny.php

Inwestycyjne potraciły nawet więcej, ale mając inwestycyjny to ty nim władasz i wywalasz pieniądze w gotówkę wtedy kiedy zaczęły się zjazdy na giełdzie i tym sposobem nie tracisz tylko czekasz, czekasz i wchodzisz, kiedy jest OK.

W OFE - musisz tracić bo cię ubezwłasnowolnili…