Wybór GF 260GTX

Witam

Mam pytanie - na którą wersję karty GeForce 260GTX się zdecydować? Myślałem o czymś takim . Poważnie rozważam też Gainwarda wersję Golden Sample. Takty ma wyższe od tego MSI, ale o Gainwardzie czytałem, że chodzi jak suszarka, grzeje się, jest awaryjny itp. - jeśli będziecie mi polecać Gainwarda proszę, ustosunkujcie się do tego. Obecnie mam GF 8600GT od Zotaca i nie mam nic przeciwko tej firmie - jak myślicie, opłaca się brać np to ? A może zaproponujecie mi coś jeszcze innego? Dodam, że nie będę miał zbyt wielu pieniędzy, ta grafika ma mi starczyć na długo i ma to być wybór przemyślany. :slight_smile: Myślałem też o Radeonie 4870 ale doszedłem do wniosku, że wolę wsparcie do gier, CUDA i PhysiX niż DirectX 10.1 i Stream. Aha i jeszcze jedno - chodzi mi oczywiście o wersję Core216.

PS. Pytanie na marginesie (chociaż domyślam się, jaka będzie odpowiedź) - pod Feela III 500W lepiej tego nie podpinać, nie?

PS2 - szukałem podobnego wątku na forum, ale nie znalazłem, jeśli jest - przepraszam. :slight_smile:

a jaka jest reszta sprzętu chodzi mi głównie o procesor :wink:

Co do karty ja bym brał najtańszą.

Jeśli chodzi o zasilacz to rzeczywiście lepiej go zmienić na np

http://www.allegro.pl/item649691903_ocz … mocny.html

Właśnie o tym zasilaczu myślałem. :slight_smile:

Procesor - Core 2 Duo e7200@3,20GHz - jak będę miał tego OCZ to nie wykluczam dalszego podkręcania.

Wypowiem Ci się o samej karcie GeForce GTX 260, gdyż takową posiadam. Przed zakupem sprawdź koniecznie, czy aby na pewno wejdzie do komputera, gdyż jest naprawdę długa. Jesli masz dysk twardy wsuwany z boku, jest OK, jeśli od środka - nie wiem, może być jednak za mało miejsca. Sama karta ma długość 28 cm. Co do grzania - faktycznie, karta potrafi osiągnąć temperaturę w grach z wykorzystaniem DX10 90 st. C. Ze swej strony musiałem dołożyć dwa wentylatory tłoczące powietrze na kartę. Po tym zabiegu karta osiąga max. 60 st. C.

Na koniec powiem Ci, że nie żałuję zakupu tej karty :slight_smile:

Pozdrawiam…

Jeżeli masz 700zł (i zmieści Ci się w budzie), to nie ma co się zastanawiać i koniecznie brać http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,65923/ - core 216 i 55nm - nic lepszego nie znajdziesz, test masz na pclabie: http://pclab.pl/art35350.html

A na te CUDA, PhysiXy, DirectXy i Streamy zbytnio nie patrz, ważniejsza jest wydajność.

Zasilacz oczywiście do wymiany, ten OCZ wporządku, chociaż jak nie będziesz modernizował kompa to nie potrzebnie tak mocny do tego zestawu i można zaoszczędzić trochę.

W obudowie się zmieści, mierzyłem.

A ta wersja EVGA z PCLaba chyba się różni od tej z Komputronika. Bo oceniana W PCL ma wyższe taktowanie rdzenia. Z kolei z Komputronika ma wyższe takty pamięci z tego, co zauważyłem. Ale pudełko jest identyczne, więc może to tylko jakiś błąd. Z kolei gość z Komputronika w Bydgoszczy u którego byłem mówi, że dla siebie wziąłby Gainwarda Golden Sample. Co Wy na to?

Droższego i w większym procesie technologicznym? Chłodzenie może i lepsze, ale jak widać w recenzji w tym EVGA też nie jest źle (między innymi ze względu na niski proces technologiczny).

Brałbym EVGA.

Na oficjalnej stronie widać, że są 3 wersje Core 216 55nm:

zwyczajna (czyli ta którą mają w komputroniku):

576 MHz GPU

1998 MHz (effective)

111.9 GB/s Memory Bandwidth

Superclocked:

626 MHz GPU

2106 MHz (effective)

117.9 GB/s Memory Bandwidth

SSC (czyli taka, jaką mieli w pclabie):

675 MHz GPU

2304 MHz (effective)

129.02 GB/s Memory Bandwidth

każda ma takie samo chłodzenie, więc podobnie powinno się kręcić.