Wybór głośników 2.1 - proszę o rady i opinie

Witam.

Przymierzam się do zakupu głośników komputerowych dla dziewczyny. Często oglądamy filmy z laptopa, grać nie gramy, więc nie muszą być to głośniki do gier. Ważne, aby posłużyły wiele lat, dało się z nich słuchać również muzykę a sam dźwięk był przyjemnością.

Dziewczyna powiedziała, że byłoby fajnie, gdyby miały pilot do sterowania głośnością. Może być kablowy, aby wygodnie zmieniało się głośność podczas oglądania poszczególnych scen filmu. Dobrze by było, gdyby dało się podłączyć mp4 czy jakieś dvd zewnętrzne pod te głośniki.

Wybrałem kilka modeli (kolejność przypadkowa). I proszę Was o opinie:

  • Creative T3130

  • MICROLAB FC-330 /Modecom MC-2110

  • Microlab FC-530 /Modecom MC-2150

  • MICROLAB M200 /Modecom MC-2180

modecom mc-2180 podobno gra plastikowo. a moc mc-2110 wśród tej konkurencji nie ma mocnych, tylko ze nie ma pokrętna. warto dokładać kilka zł do modecom mc-2150 i miec pilot zdalnego sterowania kosztem mniejszej mocy? plus taki, ze sub. można postawić pod biurkiem… oprócz creative chyba wszystkie zestawy to drewno?

Z tego co wypisałeś to poleciłbym FC-530. Ogólnie ja nie wiem skąd się biorą idioci, którzy montują potencjometry na subwooferach. Wracając do polecanych produktów. Polecam ten bo warto mieć regulacje głośności na “biurku”. Mocy tym głośnikom nie zabraknie. 15W na satelite to doskonała ilość mocy :slight_smile: Choć na dobrą sprawę możemy tu mówić o 25W na głośnik (gdyby odjąć niskotonowy). Szukałem alternatywy u Geniusa niestety w 2.1 nie ma nic do zaoferowania. Logitechy i creativy to przereklamowany ■■■■ :^o

Jako alternatywa głośniki 2.0:

Głośniki 2.0 SP-HF1255A

CREATIVE Gigaworks T20 seria II (to jedne z lepszych głośników od creative)

Microlab seria SOLO od 4 do 7

Z podłączeniem różnych urządzeń tylko DVD czy mp3 nie powinno być problemu. Potrzebny będzie odpowiedni kabel. Do DVD pewnie Chinch-chinch na jack a na mp3 jack-jack.

Szczerze mówiąc nigdy nie zastanawiałem się nad głośnikami 2.0. Z prostego powodu. Gdy kupowałem mój pierwszy komputer, poprosiłem o dobre głośniki do niego. Wiedziałem, że głośniki znajomych zwykłe takie malutkie maja słabą jakość dźwięku, a ja chciałem jakość muzyki dorównująca wieżom. Sprzedawca zaproponował mi serię creative inspire. Głośniki 5.1, i faktycznie czysto grały.

Ale dla przykładu wersja solo microlaba powinna czysto grać. Nie mam co się oszukiwać, to już nie te same głośniki, jakie były 10 lat temu :wink:

I oczywiście nie liczy się dla mnie moc głośników, tylko jakość brzmienia. Kiedy mają zagrać głośniej, ok, niech grają. Ale żeby był to czysty dźwięk. Ja skłaniam się ku FC-530. Ale co byś wybrał dla siebie?

Kwota 200 zł, max 250

Jeśli natomiast porównywać Microlab do Modecom - którą firmę wybrać? Z wyglądu głośniki są niemal identyczne.

Ogólnie w tej cenie już dawno wybrałem 8) SP-HF1250X 2.0 Drewno ale to było już dawno. O głośnikach w konfiguracji 2.0 trzeba pamiętać, że są większe niż satelity z głośnikami niskotonowymi. Może to być czynnik decydujący jak ma się nie za duże biurko.

Możesz napisać jaką ma kartę dźwiękową. Bo jak ma Realteka to tam nie musisz patrzeć na głośniki za bardzo bo wszystkie będą grały porównywalnie.

Wybierz FC-530. To porządne głośniki jak na 2.1 w tym przedziale cenowym .

Co do wyboru to zobacz może kto daje ile gwarancji i kup tam gdzie dają więcej :slight_smile:

Jeśli będziemy podpinać pod mój komputer - sound blaster live!, jeśli pod dziewczyny - laptop asus, więc najprawdopodobniej właśnie dźwiękówka jest Realteka.

Ilość miejsca nie gra aż tak dużej roli, natomiast słuchałem Modecom MC-2110 i dźwięk mi się naprawdę podobał. Jeśli FC-530 gra na takim samym poziomie i da się sterować pilotem - to myślę, że to trafny wybór.

Zapytam się natomiast o jakość wykonania. Tak jak mówisz - gwarancja jest ważna, ale creative grają mi 10 lat i czasem potencjometr mi się zatnie tylko. Jakość dźwięku jest niemal identyczna jak przy nowości. Modecom/Microlab też się tak sprawdza?

Co dziwne - Modecom jest tańszy od Microlaba. Czy jest jakaś różnica?