Wybór głośników do gier i muzyki do 200 zł

jak w temacie 

Genius 2.0 SP-HF1800A czy Microlab m200 ? głośniki będą podpięte do laptopa i będą wykorzystywane jak i do słuchania muzyki jaki i do gier

Jakiś czas temu do pracy zakupiłem głośniki firmy Microlab, aczkolwiek trochę inny model http://www.ceneo.pl/7833312 i póki co jesteśmy zadowoleni.

Wypowiem się o jednych - Moje Genius 2.0 SPHF 1800A (nagrywane telefonem, który i tak wycina niskie i łapie wysokie tony, na dodatek miałem lekko ustawiony korektor, możesz poszukać innych filmów nagrywane profesjonalnym mikrofonem).

 

Z wyglądu

Tył jest wykonany z drewna, przód to plastik, brakuje maskownicy (przydała by się, szczególnie gdy ktoś ma dzieciaki), ale może tak po prostu brzmią lepiej. Membrany ma z kartonu, zawieszenie nie wiem jakie (wygląda na piankę). 

Ma regulator tonów niskich i wysokich, 2 dodatkowe wejścia jack 3.5, 1 wyjście 3.5.Kabel łączący ma maks .1.5 metra.

 

Z odsłuchu

Graja dość czysto, ale przy normalnej głośności niskie tony słychać od 40-50 Hz - i to ich największa bolączka. Nie mają tego walnięcia jak niektóre zestawy 2.1, nie są aż tak zagłuszane tony jak na 2.1 (zależy oczywiście od modelu, ja miałem poprzednio jakiś tańszy 2.1 i odsłuchiwałem tańsze 2.1). Grają na pewno głośno.

 

Microlaba nigdy nie słyszałem.

Również posiadam te geniusy, ogólnie jestem zadowolony z czystości dźwięku, przy niższej głośności trochę brakuje basu, ale szczerze wole je niż jakieś małe plastikowe pierdy z subwoferem. Bass ustawiony na 3/4 przy maksymalnej głośności nie pierdzi. Jakość dźwięku zależy też od jakości muzyki. Ogólnie w tej cenie polecam.