Wybór głośników ( wasze opinie )

Witam niedługo będę przymierzał się do kupna głośników. Może ktoś z Was jest posiadaczem któregoś z wybranych prze zemnie modeli i mógłby coś o nich powiedzieć.

Tak więc pod uwagę wziąłem dwa modele :

GENIUS SP-HF1255A

i-genius-sp-hf1255a.jpg

Dane techniczne

Moc: 40W

Głośnik niskotonowy: 4", 8Ohm

Głośnik wysokotonowy: 1", 8Ohm

Pasmo przenoszenia: 48Hz - 20kHz

Stosunek sygnału do szumu: 86dB

MODECOM MC-HF40i-modecom-2-0-mc-hf40-drewno-g-v-0hf40-bro-2.jpg

Generalnie przeszedłem na słuchawki, ale wg mnie powinieneś posłuchać osobiście każdych w jakimś sklepie czy popularnej sieci marketów jak grają. Już widziałem niejedne gównienka od mini wieży np. Sony które grały o wiele lepiej niż teoretycznie o lepszych parametrach.

Tylko też w sklepie nie mam możliwości podłączyć ich pod jakieś sensowne źródło dźwięku. Z kolei oba produkty cieszą się dobrymi opiniami.

Ja kiedyś kupiłem głośniki, które zbierały dobre opinie i okropnie się zawiodłem , a były to właśnie Geniusy tyle, że inny model Genius SP-HF1800A 50W(RMS) 3-drożne, wszystko niby fajnie, cena około 200zł, wygląd idealny a jednak każdy sprawdzony zestaw z subwooferem gra lepiej. Tu jest inna sytuacja bo kolumny są dwudrożne co może wróżyć nieco lepszą jakość odtwarzanego dźwięku ale tak jak ktoś pisał wcześniej, radzę posłuchać, podpiąć choćby własną MP3 z dobrze znanym utworem bo można nieźle się naciąć. Jak przyjdzie do kupna najlepiej poproś o to sprzedawcę, wybierz oba zestawy i kontrolnie jakiś znany i sprawdzony zestaw 2.1 np. Logitech X-230, odsłuchaj piosenkę na każdym z nich i będziesz wiedział wszystko. Przez neta nikt Ci nie doradzi w takiej sprawie a nawet jak napisze jakąś opinię to może się zupełnie nie zgadzać z Twoimi preferencjami odsłuchowymi.