Wybór GPS-a. Jaki kupić?

Cześć :slightly_smiling_face:

Chcę kupić GPS. Tyle tego towaru, że ciężko to ogarnąć :wink:
Może ktoś podpowie coś sensownego do auta osobowego?

Użyj smartfona- mapy Google / ew. lepszy Yanosik.

Do miasta (żeby omijał korki) czy na trasę (po Polsce czy za granicą)?

Wiedziałem, że ktoś to napisze. Padło na Ciebie :wink:
Niestety, to rozwiązanie odpada.
GPS-a będzie głównie używać seniorka rodu, że tak powiem.
Z oczywistych względów nie ma ona Androida tylko tel z klapką na Symbianie.
Dlatego potrzebny będzie klasyczny GPS, najlepiej jak najprostszy w obsłudze.

Po japońsku, czyli ito ito :wink:
Głównie na trasy, ale tylko Polska. Po Europie się nie bujamy autem.
Zależy mi też na dożywotniej aktualizacji map.
Wcześniej miałem 2 GPS-y Navroad z AutoMapą i aktualizować za darmo można było tylko 1 rok, więc wolałbym inne mapy.

Gdyby nie on to ja bym to zasugerował.

Nie rób kaleki z seniorki.
Wyjaśnisz, pokażesz i ogarnie.
Skoro jest w stanie jeździć to i nawigację w telefonie ogarnie a jak jeszcze wystarczy kliknąć i podać adres werbalnie to tym łatwiej będzie.

Mam nawigację z Automapą Cruser Alpha B50. O tyle fajna, że można wziąć do kieszeni i iść na grzyby w nieznanym miejscu i wrócić do auta. W samochodzie mam aktualną fabryczną, ale nie widzi nawet mojej wiochy. A w przedmiocie google, to kolega się chwalił, że poprowadziła go do namiotowiska na zadupiu trasą że bał się uszkodzenia samochodu nówki.

Co nie zmienia faktu, że pewnie wnuk seniorki ma takiego “już nie smartphona” w szufladzie, a różnica w obsłudze ogranicza sie do kliknięcia 1 ikonki odpalającej apkę. :wink:

Nie skreślałbym tego rozwiązania, bo skoro z telefonami jest jeszcze w drugim tysiącleciu, to każda wersja automapy może okazać sie ponad jej siły, a stary telefon wnuka jest o 200-500 zł tańszy pewnie. :wink:

@daras28-82

Logika Twojego rozumowania jest niepodważalna, ale brzmi tak jakoś bezdusznie.

@anon38001475
Właśnie. Słyszałem sporo dobrego o nawigacji MiVue na necie.
Zależy mi właśnie na opinii osoby, która ma doświadczenie z danym modelem.
Zastanawiałem się również nad Tom Tom.

Czy możesz, proszę, trochę temat rozwinąć?

@anon7248146
Hej.
Za Chiny Ludowe nie przekonam jej do smartfona.
Dlatego właśnie zależy mi na zwykłym GPS.

Navroad dodaje do swoich urządzeń jakieś mapy za free:


ps. https://allegro.pl/oferta/nawigacja-gps-navroad-drive-hd-mapfactor-poznan-8840192142

Tak pół żartem: odpal jej aplikację, naucz korzystać, a na koniec powiedz, ze to był smartphone. :wink:

Dajcie już spokój z tymi mapami Gogola. Jeśli nie korzysta na co dzień ze smartfona, to pewnie nawet nie ma w abonamencie pakietu internetowego do pobierania map i informacji drogowych. To ślepa uliczka.

Jeśli chodzi o aktualizacje map w klasycznych GPS, to raczej każdy liczący się producent liczy sobie za to pieniądz, bo opracowywanie takich jest drogie, a to ich jedyne źródło dochodu (urządzenia przecież są tanie).
Nie musisz za to rok w rok kupować takiej mapy, aż tak nasza polska infrastruktura się nie rozbudowywuje :smiley:
Kiedy jeszcze używałem zewnętrznych urządzeń, to zawsze wybierałem TomToma, bo to lider rynku, Garmin ma za to fajne urządzenia w teren (pieszo, rowerowo, etc.)

ps.
Tylko nie bierz urządzenia z najmniejszą pamięcią, bo kiedyś możesz mieć problem z aktualizacją map (gdybyś np. chciał dokupić Europę, albo wybrać się w tournée po Azji, a nawet ostatnio ktoś był na forum, że nie mógł polski całej wgrać, bo jego model xxl clasic miał tylko 2GB :wink: )

1 polubienie

Kup taki zeby mial slot na karte a mapy to juz samwgrasz jakie bedziesz chcial.ModecomMX4 ponoc jest spoko.Co do smartfon nawigacja-to raz- szkoda baterii ,szkoda wyswieltacza szybciej sie wypalaja piksele.

Nie nazywaj Yanosika nawigacją.