Wybór hostingu

Witam!

Wiem że takich tematów było wiele ale chce się dopytać dokładniej.

A więc chce wykupić hosting strony “.pl” i znalazłem stronę: nazwa.pl

na której pisze że za rok domena “.pl” kosztuje 100 zł ale w promocji jest za 9,90 zł (screenshot)

Chciałbym aby toś z was sprawdził i mi powiedział czy naprawdę dostane domenę za 9,90 na rok.

I jeśli wykupie samą domenę to czy dostane bazę MySQL i dostęp do plików za pomocą FTP.

Może ktoś zna lepszy hosting.

Pozdrawiam!

Koszt jest faktycznie taki, jak jest napisane; zresztą takie promocje są praktycznie we wszystkich serwisach oferujących własne domeny. Pamiętaj, że jest to cena za pierwszy rok, kolejne lata to już znacznie więcej (w twoim przykładzie 100 zł, z tego co pamiętam, jest to cena netto).

Usługa, o której piszesz, obejmuje wyłącznie domenę, a nie hosting.

Na początek, dla niewielkiego projektu, mogę polecić Linuxpl.com (hosting) + OVH (domena). Wyjdzie całkiem tanio.

Jeszcze dużo przed Tobą :slight_smile:

Przede wszystkim mniej lenistwa - trzeba czytać regulaminy, warunki promocji, itd. nikt tego za Ciebie nie zrobi, a ponadto Ty za wszystko zapłacisz więc radzę dowiadywać się osobiście.

Domena za 9,9zł/rok to nic nadzwyczajnego - naprawdę ją dostaniesz. Ja kupowałem domenę regionalną za 12 groszy :wink: Za pierwszy rok często płacisz ułamek kwoty, którą będzie trzeba zapłacić później.

Skoro wykupujesz samą domenę, to sam sobie odpowiadasz na pytanie o mysql i ftp. Miejsce na stronę dodatkowo kosztuje. Często za bazę danych też trzeba osobno zapłacić.

A właściwie to pytasz o hosting czy o domenę? Tytuł wątku mówi o jednym a treść o drugim.

Jeśli chodzi o domenę to chyba można ją kupić gdziekolwiek, chociaż akurat z nazwa.pl były niedawno jakieś ekscesy. Z hostingiem już trudniej i tu najbardziej niezawodnym byłby home.pl (lecz niestety bardzo drogi).

Ja składam się ku linuxpl.com ale nie znalazłem jeszcze rzetelnej opinii o tym hostingu. Niemniej jednak ofertę mają przednią a cenę - zacną.

piszesz o domenie a nie hostingu hosting dobry to np home.pl lub xon.pl pakiet SITE5 jest wystarczalny czyli ten najtańszy to

-2 gb miejsca

-dowolna ilość baz MySQL

-nielimitowana liczba kont pocztowych

-5gb transferu na miesiąc

i to wszystko za 49,50 zł + VAT rocznie tutaj szczegóły

Dziękuje wszystkim za odpowiedz przeczytam jeszcze regulamin i może coś wybiorę.