Wybór huba USB, długi kabel, czy wystarczy pasywny

Witam !

Chcę kupić hub USB. Moje wymagania to długi kabel (min. 1m - ale też nie 10m :wink: ) i doradźcie czy ma to być pasywny czy też z zasilaczem. Zamierzam do niego podpiąć myszkę, klawiaturę oraz podpinać pendrive i możliwe, że dysk zewnętrzny (który ma swoje własne zewnętrzne zasilanie), więc nieraz te 4 rzeczy będą działały naraz - da sobie z tym radę pasywny ? Dajcie proszę jakieś linki, bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć nic bez zasilacza i z długim kablem jednocześnie (wszystkie mają po 5-10cm … ).

Dzięki i pozdrawiam

MJM

Moim zdaniem wystarczy pasywny hub + dobry przedłużacz usb

Kożystam z taniego zewnętrznego huba z 4 we/wy USB już dobrze od ponad roku, mam na stałe wpiętą mysz bezprzewodową i klawiaturę przewodową. Także wpinałem USB pendrive 8 GB, USB card reader z kartą SDHC 8GB i działał świetnie. Kabel od huba ma ok 50 cm i jest cieniutki. Zewnętrzny dysk 250 GB WD nie działa niestety - być może to wina dysku ale nie mam innego aby sprawdzić.

Też mam dysk WD, tylko że z zasilaniem zewnętrznym. Póki co zamówiłem jakiś tani hub + przedłużacz 1,8m, zobaczę jak to się będzie sprawować. Kunktator a próbowałeś podpiąć wyłącznie dysk do huba (tak, żeby nic innego nie było podpięte) ? Bo ta myszka i klawiatura biorą trochę prądu i może dlatego go nie starcza dla dysku.