Wybór internetu mobilnego na kartę

Witam wszystkich zastanawiam się nad wyborem internetu na kartę za parę dni przyjdzie do mnie netbook i specjalnie dla tego chcę kupić mobilny internet.Przeglądałem oferty i najkorzystniejszą ofertę z długim czasem ważności ma orange i plus

Pierwszo myślałem żeby wziąć orange przy doładowaniu za 100zł otrzymuje tam 6gb + 100zł na koncie które mogę komuś przelać za pomocą przelewu sms w taki sposób mogę mieć tanio net:) ale nie wiem czy warto by było mi ten internet brać ponieważ jest tam kompresja której nie da się wyłączyć i przez to wszystkie obrazki są w gorszej jakości do tego w moim miejscu zamieszkania jest tylko zasięg edge.

Jako 2 zastanawiam się nad iplusem za 100zł prawie 6gb transferu i też dłuższa ważność jeszcze o 1 miesiąc dłuższa niż w orange,nie ma żadnej kompresji na szczęście i jest 1 plus w porównaniu do orange jest zasięg 3g testowałem u znajomej było 2 mb/s

Patrzyłem też ofertę play ale zasięg tylko w miastach mam net na ich zasięgu 100 mb od netii i właśnie ten zasięg mnie trochę wkurza…

ale jeszcze minus to krótka ważność

Blueconnect w erze w ogóle mnie nie interesuje bo jak patrzyłem to dostaje się tam bonus tak jak w plusie i orange ale ważny tylko 30 dni nie wykorzystałbym 2 gb w tyle …

Co byście wzięli na moim miejscu …

Która sieć jest lepsza ??

Testowałem tego orange free na kartę u mnie w domu nie wiem czy to przez tą kompresję czy przez to że tylko edge ale wczytanie np. 3 stron na raz działało tak że żadnej nie wczytywało przy 1 jakoś tam wczytało ale trochę długo to robiło…

Zasięg plusa miałem okazję testować w gaduair na wsi też edge ale wydawało mi się że szybciej wczytywało strony niż w orange i nie było błędów przy otwarciu parę stron na raz …

Może gdybym miał w modemie usb technologię cdma to by było szybciej …

ale niestety mój modem obsługuje tylko gsm i umts do 3.6 mb/s

Czy w iplusie na kartę może jest taka opcja jak w orange (przelew sms)

Czy nie dostanę odpowiedzi :frowning:

Jeżeli w Plusie masz 3G, to nad czym się zastanawiasz ?

To raczej wezmę tego plusa